banner6

Mardin Mektubu

Siyasette örnek alınacak

bir il başkanı Faruk Kılıç

 

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Doğu eve Güneydoğu illerinde siyaset yapmak her babayiğidin harcı değil. Birde Mardin gibi şehirde. AK Parti Mardin İl Başkanlığı’na partinin genel merkez kararıyla atanan çiçeği burnunda genç, dinamik ve başarılı isim “Faruk Kılıç” ekibiyle birlikte kısa sürede AK Parti’yi başarıdan başarıya götürmeye devam ediyor.

Yerel yönetim seçimlerinin oluşumuyla harekete geçen AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç başkanlığındaki kadın kolları, gençlik kolları, merkez ilçe teşkilatı günün 24 saati il, ilçe, köy, mezra dolaşarak partinin ilkelerini ve yapacakları çalışmaları halka anlattı ve başarılı çalışmalar sonucunda yerel seçimi kazanarak son noktayı koydu.

Başta Mardin Artuklu İlçe Belediyesi. İlin en önemli diğer ilçelerinden birisi olan Midyat, Ömerli ve özellikle HDP’nin kalesi olarak bilinen Dargeçit ilçelerinde büyük bir başarı elde edildi. Bu çalışmalar çok emek istedi. Hele hele Yeşilli ilçesi. Kısacası Mardin’in Yeşilli, Ömerli, Midyat ve Dargeçit ilçe Belediye başkanlığı koltuğuna AK Parti adayları oturdu. İlçelerinin çoğunu AK Parti kazanırken, Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nı HDP’nin kazanması partiyi üzdüğünü kesinlikle belirtmekte fayda var.

AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ile yaptığımız kısa sohbette İlkhaber okurları için şu kısa açıklamayı yaptı;

“Biz parti teşkilatı olarak gecemizi, gündüzümüze katarak çalıştık. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve partimizin Genel Başkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan sadece Türkiye’deki vatandaşlarımıza değil, dünya insanlarına  verdiği değer ile bilinir. Zalimlere nasıl bir dik duruş gösterdiği, mazlumlara nasıl sahip çıktığını anlattık ve bunda da başarılı olduk” dedi.

AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, kayyum zamanında yapılan hizmetleri tek tek anlatmaya gerek olmadığını, AK Parti Belediye Başkanlarının mazbatalarını aldıktan sonra hizmetlere kaldıklarını yerden devam edeceğini kaydetti. Kılıç, “Kayyum zamanında yapılan hizmetleri saymaya kalkarsak emin olunun değil 12 sayfalık gazeteler, 24 sayfalık gazetelerin sayfaları bile az gelir. Biz bunu kendimiz anlatmıyoruz. Bize vatandaşlar anlatıyor. Yapılan hizmetleri halkımız görüyor. Halkımızın daha huzur ve güven içinde yaşayabilmeleri için güvenlik birimleri payı çok. Birçok mahalle, köy yolları sıcak asfalta kavuştu. Birçok mahalle ve köylerimiz alt yapıya, temiz içme suyuna ve taziye evlerine kavuştu. Yeni seçilen belediye başkanlarımızda aynı hız ve aynı şevkle bu hizmetleri devam ettireceklerdir. Bundan herkes emin olabilir” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner42