Mobilya fuarı

 

Fuarlar, sektörlerdeki profesyonelleri buluşturmanın yanı sıra ziyaretçiler sayesinde yapıldığı kentte turizm hareketliği oluşturarak katma değer sağlar. Fuar dönemi boyunca, fuarlara başka şehir ve ülkelerden gelen katılımcı ve ziyaretçiler sayesinde ticari bir hareketlilik yaşanmakta ve o yerin ekonomilere ciddi katkılar sağlamaktadır. Bu yüzden fuarlar yapıldığı kentler için çok önemlidir.

 

 

Üretici firmalar da ürünlerini daha fazla kitlelere ulaştırarak müşteri potansiyelini daha da genişletir, yaptıkları görüşmeler ile iş bağlantıları kurarlar.

Adana ilimiz de bu konuda önemli bir merkez haline geldi diyebiliriz. Yıl boyu onlarca fuara ev sahipliği yapan Adana, bu hafta önemli bir fuara ev sahipliği yapacak.

Evet. Bu yıl 12. düzenlenecek olan Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak. TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nda klasikten moderne her çeşit mobilya görücüye çıkacak.

Ayrıca bu yıl mobilya fuarı bir ilke de imza atacak. Çünkü bu yıl fuarda Çukurovalı Mobilyacılar tarafından 1 haftada imal edilen ve tamamen yerli 9 metrelik koltuk yer alacak. Bu koltuk Türkiye’nin en uzun koltuğu olarak kayıtlara geçecek. Ayrıca koltuğun ismi de ‘Çukurova’ olacak ve Çukurova mobilyasını temsil edecek.

Çünkü Çukurova Bölgesi, ülkemizde önemli klasik mobilya iskeleti üretilen önemli bir bölgedir. Çünkü Türkiye’nin klasik mobilya iskeleti üretiminin yüzde 10’unu Çukurova bölgemiz karşılıyor. Bu bizim için gurur kaynağıdır.

Mobilya gibi daha birçok alanda lider olan Adana maalesef yeterli tanıtım yapılmadığından bu özelliklerini kimse bilmiyor. İşte bu bağlamda her yıl onlarca fuara ev sahipliği yapan Adana, yavaş yavaş yeniden ayağa kalkmaya başladı. Eylül ayı ile birlikte daha birçok fuarla birlikte ilimiz kapılarını dünyaya açacak.

Geçtiğimiz yıl yapılan 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı 40 bin 422 kişi tarafından ziyaret edildi. Ayrıca, fuarda 15 ülkeden 200 yurt dışı alım heyeti firmalarla buluştu. Bu yıl ziyaretçi sayısının artacağı kanısındayım.

Hayırlı olsun…


YORUM EKLE