Önemli etkinlikler

Sarıçam Belediyesi tarafından organize edilen “Sarıçam 2’nci Nar Festivali”  21 Ekim 2018 Pazar günü yapılacağını öğrendim.

Gerçekten çok güzel böyle etkinliklerin Adanamızda yapılması.

Bu tür etkinliklerin artarak yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Adanamız adli olaylarla gündeme geleceğine, bu tür etkinlikler gündemde tutulmalı.

Adanamız çok güzel bir şehir.

Havasıyla suyuyla bulunmaz bir nimet.

Portakal Çiçeği Festivali yapıldı Adana’nın ismi ülke genelinde çok güzel anıldı.

Lezzet Festivali yapıldı yine aynı keza.

Tarıma dayalı bir kentte çok fazla ürünle ilgili çeşitli zamanlarda festivaller yapılabilir.

Neyse fazla uzatmayayım.

Sarıçam Belediyesi’ni “Sarıçam 2’nci Nar Festivali” yapacağı için kutluyorum.

Başarılarının devamını diliyorum.

 

 

. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Ekim ayı içinde hasadına başlanan ve ilçelerinde yetişen narların daha çok tanınması ve üretimine katkı sağlamak adına böyle bir festivali düzenlediklerini ve geleneksel hale getirdiklerini ifade etti.

Başkan Bilal Uludağ, festivalin Sarıçam İlçesine bağlı Çiçekli Mahallesinde yapılacağını belirterek, ikinci kez düzenlenecek olan festivalin bundan sonraki yıllarda da devam edeceğini kaydetti.

Başkan Bilal Uludağ, mevsim koşullarına göre Ekim aynın ilk haftası itibarıyla hasadına başlanan narın bölgelerinde önemli bir geçim kaynağı olduğunu kaydedip,”Çiftçimizin her zaman yanındayız ve bu festivalle de destek olmaya çalışıyoruz. Tüm Sarıçamlıları festivale katılmaya davet ediyoruz.” Dedi.

2’ncisi yapılacak olan festivalde yerel sanatçıların konserlerinin de yer alacağını belirten Bilal Uludağ, Sarıçam’da nar ağaçlarının oldukça fazla bulunduğuna dikkat çekti. Uludağ, “Festivalin nar yetiştiren çiftçilerimize büyük katkısı olacağı inancını taşımaktayız. Festival nar yetiştirenler ve işleyenler için ürünlerini satma adına da güzel bir fırsat olacak. Başarılı geçmesini diliyor destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

 

 

YORUM EKLE