2 otomobili ‘çekici’ ile çaldı

Adana’da 41 yaşındaki E.Y., park halindeki iki ayrı otomobili sanki kendisininmiş gibi çekici çağırıp, onları çaldı sonra da söz konusu araçların kapı ve kontak anahtarlarıyla birlikte beynini değiştirip, satmak isterken polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan E.Y., kendisine 25 bin lira borcu olan H.M.K.’nın, alacağına karşılık olarak iki otomobili almasını söylediği, bunun üzerine çekici ile arabaları aldığını itiraf etti. Polis şimdi her yerde H.M.K.’yı arıyor.

2 otomobili ‘çekici’ ile çaldı

FİRDEVS ARSLAN
ADANA(İLKHABER) – Adana’da 41 yaşındaki E.Y., 25 bin liralık borcuna karşılık, H.M.K.’nın yönlendirmesiyle park halindeki iki ayrı otomobili, ‘çekici’ çağırıp çaldı. Söz konusu araçların kapı ve kontak anahtarıyla birlikte beyinlerini de değiştirip satmak isteyen E.Y., polisin düzenlediği operasyonla kıskıvrak yakalandı. Her iki araba da sahiplerine teslim edilirken, H.M.K. da her yerde aranıyor.

 

ARAÇLARI ‘ÇEKİCİ’ İLE ÇALDI

Olay, merkez ilçe Seyhan’a bağlı Gürselpaşa Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre; bir apartmanın önünde park halinde olan iki ayrı otomobil çalındı. İhbar üzere olay yerine gelen Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, bölgedeki güvenlik kameralarını mercek altına alıp, her iki aracın da çekiciye yüklenip götürüldüğünü tespit etti.

 

BEYNİNİ DEĞİŞTİRİP SATACAKTI

Çekici sahibini bulan polis, otomobilleri E.Y. isimli şahsın çektirdiğini ve her iki arabanın da kendisinin olduğunu söylediğini belirledi. Zanlı, Yeşiloba Mahallesi’nde düzenlenen şok baskınla yakalanırken, çektirdiği araçların da çalındıktan sonra kapı ve kontak anahtarlarıyla birlikte beyinlerinin de değiştirilip, satışa hazır hale getirildiğini tespit edildi. Otomobillere el konulup, emniyetin otoparkına çekilirken, E.Y. de sorgusunda her şeyi itiraf etti.

 

BORCUMA KARŞILIK ARAÇLARI ALDIM

H.M.K. adlı bir arkadaşının kendisine 25 bin lira borcu olduğunu anlatan E.Y., borcuna karşılık iki arabayı almasını bizzat H.M.K.’nın söylediğini, bunun üzerine de çekici çağırıp, araçları aldığını anlattı. Emniyetteki sorgusunun ardından Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlı, sevk edildiği adliyede de nöbetçi mahkemece ‘adli kontrol’ şartıyla serbest bırakıldı. Araçlar sahiplerine teslim edilirken, polis her yerde H.M.K.’yı arıyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 13:19

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2