banner6

Adana’da DHKP-C operasyonu: 8 gözaltı kararı

Adana’da terör örgütü DHKP-C adına paylaşımlarda bulunup, örgüt propagandası yapanlar tek tespit edildi. Gerekli delillerin toplanmasının ardından da operasyon için düğmeye basıldı. Adana ve Antalya’da eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonda hakkında ‘gözaltı kararı’ verilen 8 kişiden 5’i yakalandı.

Adana’da DHKP-C operasyonu:  8 gözaltı kararı

Emre EKİCİ
ADANA (İLKHABER) -  Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Adana İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından DHKP-C silahlı terör örgütüne yönelik Adana merkezli 2 ilde operasyon düzenlendi.

Adana’da terör örgütü DHKP-C adına sosyal medyada paylaşımlarda bulunup, örgüt propagandası yaparak, kendilerine yandaş arayan şüpheliler tek tek tespit edildi. Gerekli delillerin toplanmasının ardından da Adana ve Antalya’da eş zamanlı olarak operasyon için düğmeye basıldı. Hakkında ‘gözaltı kararı’ verilen 8 şüpheliden 5’i yakalandı.

TEK TEK TESPİT EDİLDİLER

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sosyal medya üzerinden silahlı terör örgütü DHKP-C adına paylaşımlarda bulunup, terör propagandası yaparak, kendilerine yandaş arayanlara yönelik ‘sanal bir operasyon’ gerçekleştirdi. Polis, önce örgüt ideolojisi doğrultusunda paylaşım yapanları tek tek tespit edip, gerekli delilleri topladı.

8 KİŞİYE ‘GÖZALTI’ KARARI

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu da söz konusu paylaşımları yapan 8 kişi hakkında da ‘gözaltı kararı’ verdi. Söz konusu karar üzerine Adana ve Antalya’da eş zamanlı operasyon için düğmeye basıldı. Daha önce belirlenen adreslere özel harekat ekiplerinin de desteğiyle ardı ardına şok baskınlar gerçekleştirildi. Operasyonda; 5 şüpheli yakalanırken, firari olan 3 şahıs da her yerde aranıyor.

ŞİDDETİ MEŞRULAŞTIRMA ÇABASI

Yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan zanlıların, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı, 2015 yılında İstanbul Adalet Sarayı’ndaki odasında şehit eden teröristlerin, şiddet içeren eylemlerinin yanı sıra terör örgütü DHKP-C’nin cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini meşru göstermeye çalıştıkları, bu konuda da sosyal medyada algı oluşturmak istedikleri öne sürüldü. 5 şüphelinin emniyetteki sorgusu da sürüyor.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42