banner6

Adana’da film gibi soygun

Adana’da 27 yaşındaki F. S., yazlıkta olan görümcesine ait evin anahtarını arkadaşı B. Ü.’ye verdi. B.Ü de da arkadaşlarını yanına alıp, söz konusu adrese gitti, kapıyı anahtar yerine levyeyle açıp içeri girdi. Üç kafadar, içinde 160 bin liralık ziynet eşyası ve nakit para olan kasayı sırtlayıp, kiraladıkları araca yükledi. Zanlılar, olası polis takibine karşı ters yönde ilerleyip, izlerini kaybettirdi. Polis, 100 güvenlik kamerasını izleyip, F.S ve B.Ü. ile birlikte 4 kişiyi tutukladı; biri savcılıktaki ifadesi sonrası, 2’si de ‘adli kontrol’ şartıyla serbest kaldı.

Adana’da film gibi soygun

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) – Adana’da 39 yaşındaki S. N., sıcak hava nedeniyle ailesiyle yazlığa gitti. Bu durumu öğrenen görümcesi F. S., arkadaşı B. Ü.’ye evin anahtarını verip, yatak odasında içinde para ve altınların olduğu kasayı çalmasını istedi. Ünal, üç arkadaşıyla birlikte anahtarla açamadığı kapıyı levyeyle kırıp içeri girdi, ancak kasayı açamayınca sırtlayıp araca yükledi. Trafikte ters yönde ilerleyen zanlılar, polisin dikkatini çekti. Ekipler, 100 güvenlik kamerasını izleyip, S. ve Ü.’nün de aralarında bulunduğu 7 şüpheliyi kıskıvrak yakaladı.

ÇİÇEKLERİ SULAYACAKTI

Olay, 22 Mayıs’ta merkez ilçe Yüreğir’e bağlı Akdeniz Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; S. N., ailesiyle birlikte Karataş’taki yazlıklarına gitti. Komşusu ise, N.’nın isteği üzerine çiçekleri sulamak için üst kattaki eve çıktığında kapının açık olduğunu görünce durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kapsamlı bir soruşturma başlattı.

TERS YÖNDEN KAÇTILAR

Bölgedeki 100 ayrı güvenlik kamerasına ait görüntüleri saniye saniye mercek altına alan polis, olay günü beyaz bir otomobilin 3 katlı müstakil evin önünden ayrılıp, trafikte ters istikamette ilerlediğini fark etti. Plakasından araç sahibi İ. P.’ye ulaşan ekipler, onun da arabayı S.(26) ve M. A. (32) kardeşlere kiraladığı bilgisine ulaştı. Her üç zanlı da gözaltına alındı. İki kardeş, kiralık aracı emaneten A. A’ya (24) verdiğini söyledi.

EVİN ANAHTARINI VERDİ

Kıskıvrak yakalanan A. A. her şeyi itiraf etti ve suç ortaklarını ele verdi. Buna göre; ev sahibi N. Ö.’nün görümcesi F. S.’ın (27) yakın arkadaş olduğu B. Ü. (38) ile bağlantıya geçip, genç kadının evindeki çelik kasada altın ve para olduğu söyleyip, evin anahtarını ona verdi. Ü. de A. A. ve Z. A.’yı (49) yanına alıp, söz konusu adrese gittikleri, ancak anahtar işe yaramayınca kapıyı levyeyle zorla açtı.

AÇAMAYINCA KASAYI ÇALDILAR

Üç zanlı, S. N.’nin eşinin birikimi olan 160 bin liralık ziynet eşyası ve nakit paranın olduğu çelik kasayı açamayınca sırtlayıp, otomobilin arkasına yükledi; sonra da üç kişi öne oturup, hızla olay yerinden kaçtı. Bu bilgi üzerine B. Ü., Z. A. ve F. S. de yakalandı. Adliyeye sevk edilen İ. P. savcılık ifadesi sonrası; S. ve M. A. ‘adli kontrol’ şartıyla serbest kaldı. B. Ü., Z. A., A.A. ve F. S. da tutuklandı. Çalınan altınların bir kısmı da sahibine teslim edildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER