“Artık çocuklar ölmesin”

Adana’da henüz 11 yaşındayken uyuşturucu kullanmaya başlayan, önceki gün balık avlamaya gittiği nehirde kaybolan 35 yaşındaki Fazıl Sayılır’ın cesedine ulaşıldı. Oğlunu evde bu kez karşılayan anne Aysel Sarılır, “Hoş geldin oğlum. Sana son görevimi yerine getiriyorum” diyerek tabutuna sarılıp, başucuna da yeşil bir tülbent bağladı. Anne Sayılır, “Ölmesin, artık çocuklarımız ölmesin” diye isyan ederken, baba Ramazan Sayılır da zehir tacirlerine; “İçimde 24 yılın ateşi, patlamaya hazır bir volkan var. Bu volkanı patlatmasınlar” diye meydan okudu.

“Artık çocuklar ölmesin”

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA – Adana’da önceki gün balık avlamak için göl kenarına giden, ancak kendisinden bir daha da haber alınamayan 35 yaşındaki Fazıl Sayılır’ın cansız bedenine ulaşıldı. Henüz 11 yaşındayken uyuşturucu kullanmaya başlayan Sayılır’ın annesi Aysel Sayılır, oğlunu evde bu kez tabut içinde karşıladı. “Hoş geldin oğlum” diyerek tabuta sarılıp gözyaşı döken acılı anne, oğlunun tabutuna da yeşil bir tülbent bağlayıp, “Artık çocuklar ölmesin” diye isyan etti.

11 YAŞINDA UYUŞTURUCUYA BAŞLADI

Olay, 23 Temmuz’da merkez ilçe Yüreğir’e bağlı Kışla Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; 11 yaşından bu yana kullandığı uyuşturucudan kurtulmak için tedaviye başlayan ve kendisine çip takılan Fazıl Sayılır, Seyhan Baraj Gölü’ne giderek, burada Gençlik Köprüsü üzerinde balık tutmaya başladı. Anne Aysel Sayılır, ertesi gün sabah kalktığında oğlunu odasında göremeyince balık tuttuğu yere gitti, ancak orada da genç adama ulaşamadı.

YA SUYA DÜŞTÜ YA DA İNTİHAR ETTİ

Asma köprü üzerinde oğlunun motosikleti, kıyafetleri, oltası ve hatta eroin kullandığı malzemeler olmasına rağmen ona ulaşamayan anne Sayılır, durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, gencin uyuşturucu aldıktan sonra ya nehri düştüğü ya da intihar ettiği ihtimali üzerinde durup, durumu Adana Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği’ne bildirdi. Dalgıç polisler de nehre dalıp, gencin bu kez cesedini buldu.

BEN YANINDAYIM BERABER GİDECEĞİZ

Sayılır’ın cansız bedeni sudan çıkartılarak, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Cenaze, otopsi işlemlerinin ardından toprağa verilmek üzere ailesine teslim edildi. Oğlunu son kez karşılayan anne Aysel Sayılır, “Hoş geldin kuzum, hoş geldin annem” diyerek, onun tabutuna sarılıp, başucuna da yeşil bir tülbent taktı. Anne Sayılır, “Muradın gözünde kalmasın annem. Seni yalnız bırakmadım. Ben yanındayım beraber gideceğiz. Söz verdiğim gibi bekledim annem son görevimi de yaptım kuzum. Elini ver bana annem” diye ağıtlar yaktı.

ACILI BABA: 24 YILIN ATEŞİ VAR İÇİMDE

Cenaze daha sonra Buruk Mezarlığı’na getirilerek, burada kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Yakınlarının desteğiyle güçlükle ayakta durabilen anne Aysel Sayılır, “Artık çocuklar ölmesin” diye isyan etti. Oğlunu kaybetmenin acısıyla büyük bir öfke duyan baba Ramazan Sayılır ise, “24 yılın ateşi var içimde. İçimde bir volkan var. Bunu bana patlatmasınlar” diyerek, zehir tacirlerine meydan okudu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2