Biri toprağa diğeri cezaevine girdi

Adana’da 3 gün önce birlikte alkol aldığı 28 yaşındaki Mert Özgencil’in, sarhoş olup kendisine küfür etmesi sonucu çıkan kavgada hasmını bıçaklayarak öldüren ve sonrasında saklandığı amcasının evinde kıskıvrak yakalanan 17 yaşındaki M.T, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Suç dosyası kabarık olan M.T., “O an alkollüydüm, ne yaptığımı hatırlamıyorum” diyerek kendini savundu.

Biri toprağa diğeri  cezaevine girdi

TEVFİK DİNÇKALMIŞ

ADANA(İLKHABER)- – Adana’da 3 gün önce arkadaşlarıyla birlikte alkol alan 17 yaşındaki M.T., sarhoş olup kendisine küfür eden 28 yaşındaki Mert Özgencil’i çıkan kavgada bıçaklayarak öldürdü. Cinayetin ardından amcasının evinde saklanırken kıskıvrak yakalanan M.T., “O an alkollüydüm, ne yaptığımı hatırlamıyorum” diye kendini savundu. Katil zanlısının, suç dosyası da oldukça kabarık çıktı.

 

‘KÜFÜR’ KAVGASI

Olay, 9 Haziran’da merkez ilçe Seyhan’a bağlı Ziyapaşa Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; M.T., arkadaşlarıyla birlikte Kıyıboyu Caddesi’ndeki sulama kanalı kenarında alkol almaşa başladı. M.T., grupta yer alan ve alkolün etkisiyle de sarhoş olan Mert Özgencil’in kendisine küfür etmesi üzerine onu uyardı, ancak Özgencil küfürlerini sürdürünce de ikili arasındaki sözlü tartışma bir anda kavgaya dönüştü.

 

BIÇAKLAYIP KAÇTI

Gruptaki diğerleri araya girip, kavgayı güçlükle ayırdı, ancak öfkesine hakim olamayan M.T., eve gidip mutfaktan aldığı bıçakla olay yerine geri döndü. Özgencil’i göğsü ve kolundan bıçaklayan M.T. daha sonra kaçıp izini kaybettirdi. Kanlar içinde yerde kalan Mert Özgencil, ambulansla Seyhan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, ancak burada doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

 

HATIRLAMIYORUM!

Özgencil’in cenazesi, otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, katil zanlısı M.T. de olaydan kısa süre sonra saklandığı amcasının evinde kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Mert Özgencil, gözyaşları arasında toprağa verilirken, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen M.T. de tutuklanarak cezaevine gönderildi. M.T.’nin kendisini; “O an alkollüydüm, ne yaptığımı hatırlamıyorum” diye savunması da dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 12:36

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2