Büyük soygun!

Adana’da banka ve kurumlar arasındaki para transferinde ‘lojistik hizmeti’ veren firmanın güvenlik müdürü olan B.E., kentteki bankalara yüklü miktarda döviz transferi yapıldığı esnada içinde tam 4 milyon 795 bin Euro’nun bulunduğu iki çuvalı alıp, kendisini bekleyen araca binerek izini kaybettirdi. B.E’nin, 2013 yılından bu yana söz konusu firmada çalıştığı öğrenildi. B.E. ile birlikte içinde 4 kişinin bulunduğu lüks otomobil ise, terk edilmiş halde bulundu. Polis şimdi her yerde zanlıları arıyor.

Büyük soygun!

F. Metin MARACI

ADANA (İLKHABER) – Adana’da banka ve kurumlar arası para transferinde ‘lojistik hizmeti’ veren firmada 2013 yılından bu yana ‘güvenlik müdürü’ olarak görev yapan B.E. kentteki bankalara yüklü miktarda döviz transferi yapıldığı esnada içinde tam 4 milyon 795 bin Euro olan 2 çuvalı alıp, kendisini bekleyen lüks otomobile binerek izini kaybettirdi. B.E.ve araçta bulunan 4 kişi her yerde aranırken, zanlıların kaçarken kullandığı araba da terk edilmiş vaziyette bulundu. Polis şimdi her yerde B. E. ve suç ortaklarını arıyor.

4 MİLYON 795 BİN EURO

Olay, merkez ilçe Yüreğir’de yer alan Karataş Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; kıymetli mal ve para naklinin yanı sıra banka ve kurumlar arası para transferi konusunda özel güvenlik hizmeti veren Ankara merkezli bir firmada kentteki bankalara yüklü miktarda döviz transferi için hazırlıklara başlandı. Söz konusu firmada 2013 yılından bu yana ‘güvenlik müdürü’ olarak görev yapan B.E. ise, operasyonu bizzat yürüttü.

HEDEF ŞAŞIRTTI

B.E. paralar zırhlı nakil aracına yüklenirken, personelini bir başka yere yönlendirip hedef şaşırttı. Daha sonra da içinde tam 4 milyon 795 bin Euro olan iki ayrı çuvalı eline alan B.E, kendisini yol kenarında bekleyen ve içinde 3 kişinin bulunduğu lüks bir otomobile binerek, hızla olay yerinden uzaklaştı. Yaklaşık 31.5 milyon liralık bir vurgun gerçekleştiren zanlılar, kaçıp izlerini kaybettirdi.

ARACI BIRAKIP KAÇTILAR

Durumu fark eden firma yetkilileri, olayı polise bildirdi. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, kaçan şüphelilerin yakalanması için kapsamlı bir çalışma başlattı. B.E. ve diğer 3 şahsın kullandığı lüks otomobil, merkez ilçe Yüreğir’e bağlı PTT Evleri Mahallesi’ndeki ormanlık bir alanda terk edilmiş vaziyette bulundu. Polis, söz konusu araçta parmak izi çalışması başlattı.

B.E.ve suç ortakları her yerde aranırken, olayla bağlantısı olabileceği düşünülen 4 kişi de gözaltına alındı. Firmanın İç Denetim Grup Başkanı Hasan Ali Şen ise, “Para transferi esnasında içi para dolu iki çuvalı alıp, bir başka araca binerek hızla olay yerinden kaçıyor. Kendisinden daha önce hiç şüphelenmedik. 2013’ten bu yana bizimle çalışıyordu; güvenimizi de kazanmıştı. Bugüne kadar şüpheli bir davranışına da şahit olmadık, en ufak bir hata yapsaydı kendisini asla şirketimizde barındırmazdık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 17:53

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER