banner6

Cinnet geçiren Astsubay’ın son sözü “Ben ne yaptım” oldu          

Ertuğrul G, emniyetteki sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cinnet geçiren Astsubay’ın  son sözü “Ben ne yaptım” oldu          

ADANA (İLKHABER) - Adana’da 4 ay önce evlendiği 21 yaşındaki eşi Büşra G ve kayınbabası Cemal Ünlükıraner’i öldürüp, kaynanası Sultan Ünlükıraner’i ağır yaralayan 22 yaşındaki Astsubay Ertuğrul G’yi cinnete sürükleyen nedenin hediye değişimi ve yorgunluk olduğu iddia edildi. Buna göre; Ertuğrul G’nin, daha önce kayınbaba ve kayınvalidesine hediye aldığı, ancak olay günü damatlarına değişim için dışarı çıkmaya zorladığı iddia edildi. Büşra G’nin de dışarı çıkma konusunda ısrar etmesi üzerine tartışmanın alevlendiği iddia edildi.

Cinnet getiren Ertuğrul G, beylik tabancasını çıkartıp kurşun yağdırdı. Önce kayınbabasına 3, sonra da eşinin karnına 2 el ateş eden Ertuğrul G, daha sonra kaynanasına 5 el ateş ederek yaraladı. Eşini ve kayınbabasını öldüren katil zanlısı, kaynanasını da öldürdüğünü sanıp,  “Ben ne yaptım” diyerek, elindeki silahla evden dışarı çıkıp, “Yardım edin” diye bağırdı. Silah seslerini duyan mahalle sakinleri de durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kısa sürede olay yerine ulaştı. Yardım çağırdıktan sonra tekrar eve dönüp, kendisini bir odaya kapatan Ertuğrul G, elindeki silahı başına dayayıp intihar etmek istedi. Ancak cinayet detektifleri katil zanlısını kararından vazgeçirip, teslim olmaya ikna etti. Ertuğrul G, emniyetteki sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, 9 Temmuz’da merkez ilçe Seyhan’a bağlı 2000 Evler Mahallesi’nde meydana geldi. 4 ay önce Ankara’dan Adana’ya gelip, buradaki askeri birliğinde ‘Astsubay’ olarak göreve başlayan Ertuğrul G, gönlünü kaptırdığı Büşra Ünlükıraner ile 8 Mart’ta; ‘Dünya Kadınlar Günü’nde hayatını birleştirmişti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42