Çobanların mera kavgası kanlı bitti

Adana’da 48 yaşındaki Cafer A., çobanlık yaptığı koyun sürüsünü otlatırken,, bir başka mezradan gelip kendi bulunduğu merada hayvanlarını otlatan 46 yaşındaki Kemal Çelik’i uyardı. Ancak Çelik, bu uyarıyı dikkate almayınca ikili arasında tartışma çıktı. Öfkesine hakim olamayan Cafer A., yanında taşıdığı pompalı tüfekle hasmına kurşun yağdırdı. Kemal Çelik olay yerinde hayatını kaybederken, Cafer A. Da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çobanların mera  kavgası kanlı bitti

SULTAN ÖRNEK

ADANA (İLKHABER)– Adana’da çobanlık yapan 48 yaşındaki Cafer A., bir başka mezradan gelip, hayvanlarını kendi mezrasında otlatan 46 yaşındaki Kemal Çelik’i uyardı. Ancak Çelik, bu uyarıya dikkate almayınca ikili arasındaki sözlü tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Öfkesine hakim olamayan Cafer A., yanında taşıdığı pompalı tüfeğin tetiğine ardı ardına dokunup, Çelik’e kurşun yağdırdı. Çelik hayatını kaybederken, Cafer A. da tutuklandı.

 

BURASI SİZİN MERA DEĞİL

Olay, Adana’nın Tufanbeyli ilçesine bağlı Ayvat Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; Cafer A., çobanlık yaptığı koyun sürüsünü merada otlatırken, bir başka mezradan gelen ve yine kendisi gibi çoban olan Kemal Çelik’i; “Burası sizin mezranın merası değil, sen burada hayvanlarını otlatamazsın” diye uyardı. Ancak Çelik, bu uyarıyı dikkate almayınca ikili arasında tartışma çıktı.

 

BİRİ CEZAEVİNE DİĞERİ TOPRAĞA

Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda öfkesine hakim olamayan Cafer A., yanında taşıdığı pompalı tüfeğini çıkartıp, hasmını kurşun yağmuruna tuttu. Kemal Çelik, kanlar içinde yere yığılırken, Cafer A. da kaçıp izini kaybettirdi. Silah seslerini duyan köylüler, durumu sağlık ve jandarmaya bildirdi. Çelik’in olay yerinde hayatını kaybettiği belirlenirken, katil zanlısı da kısa sürede yakalandı. Cafer A. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Kemal Çelik’in cenazesi de gözyaşları arasında toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 13:15

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2