banner6

ÇOCUK YAŞTA EVLİLİĞE 16 YIL HAPİS CEZASI

Adana'da, çocuk gelinle evlenen damada 8.5 yıl ile evliliğe izin veren kayınbaba ve babasına da 3.5'ar yıl hapis cezası verildi.

ÇOCUK YAŞTA EVLİLİĞE 16 YIL HAPİS CEZASI

ADANA (İHA) - Merkez Yüreğir ilçesinde oturan bir gıda şirketinde satış elemanı olan C.A, altı yıl önce şu an 20 yaşında olan E’ye aşık oldu. Aşıklar evlenmeye karar verdi. Ancak, aile büyükleri, “E’nin yaşı küçük, 3 sene daha bekleyelim” demesine karşı birbirlerini deliler gibi seven C ve E’yi ikna edemedi. Yapılan düğünün ardından C ve E resmi nikahsız birlikte yaşamaya başladı. E’nin evlilikten bir yıl sonra hamile kalıp kontrol için Kadın Doğum Hastanesi’ne gitmeleri üzerine çocuk gelin olduğu ortaya çıktı. Doktor, E’nin küçük yaşta olduğunu fark edip “Küçük yaşta gebelik vakası” tutanağı tutup durumu hastane polisine bildirdi. Cumhuriyet savcılığına yapılan suç duyurusu üzerine E’nin babası Ali İhsan Akça ve C’nin babası Battalgazi Akkuş hakkında 'küçük yaştaki kızı evlendirmek ve alıkoymak' suçlarından, C.A için ise 'reşit olmayan mağdure ile evlenmek, kızlık bozmak ve cinsel istismar' suçlarından Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.
Dava sürerken A çiftinin Y.A isminde çocukları dünyaya geldi. İki yıl önce de resmi nikah kıydılar. Mahkeme geçen günlerde sonuçlandı. Tutuksuz yargılanan C.A 8 yıl 4 ay, babası Battalgazi A ve kayınbabası Ali İhsan A da 3’er yıl 6’şar ay hapis cezasına mahkum edildi. Karar, Yargıtay tarafından onandı.
İnfaz bürosu ekipleri C.A, kayınpederi Ali İhsan A ile babası Battalgazi A’yı cezalarını çekmeleri için evlerinden alıp cezaevine götürdü. 14 yaşında evlendiği için eşi, babası ve kayınbabasının cezaevine girmesi üzerine şok olan E.A, “Üç aile perişan oldu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2014, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER