banner6

Emniyet mensubu 8 zanlıdan 2'si serbest

Adana'da "yasadışı dinlemelere" yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 8 zanlıdan 2'si serbest bırakıldı, 6 kişi tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Emniyet mensubu 8 zanlıdan 2'si serbest


 
  ADANA (İHA) -  Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında dün evlerinde ve makamlarında arama yapıldıktan sonra gözaltına alınan 17 Aralık operasyonundan sonra İstihbarat Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı'ndan Kemal Serhatlı Polis Meslek Yüksek Okulu'na Öğretmen Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen Emniyet Müdürü eski Yardımcısı İ.B., İstihbarat Şube Müdürlüğü'nden Evrak Arşiv Şube Müdürlüğü'ne atanan E.Y., 100'üncü Yıl Polis Merkez Amirliği'nde Grup Amiri olan Komiser F.M. ile İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memurları R.K., M.A., H.S., A.Ş. ile söz konusu şubede görev yaparken emekli olan A.K. bugün adliyeye sevk edildi.
  Soruşturmayı yürüten Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan tarafından ifadeleri alınan zanlılardan kadın polis memuru M.A. ve polis memuru R.K. savcılık işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Aralarında 2 eski istihbarat şube müdürünün de bulunduğu 6 zanlı ise tutuklamaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.
 
 ADANA'DAKİ SORUŞTURMA KAPSAMINDA ANKARA'DA 2 ASKER GÖZALTINA ALINDI
  Adana'da MİT'e ait olduğu iddia TIR'ların durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında Ankara'da 2 asker gözaltına alındı. 
  Soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınarak Adana'da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 2 asker hakkında yeniden gözaltı kararı verildi. Soruşturma kapsamında 1 asker Adana'ya gönderilirken, diğer askerin ise talimatla Ankara'da ifade vereceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42