banner6

Emniyet mensuplarına operasyon

Adana’da 2 eski istihbarat şube müdürü ile 8 emniyet mensubunun evlerinde ve makamlarında arama yapıldı.

Emniyet mensuplarına operasyon


  Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince eski istihbarat şube müdürleri İ.B., E.Y. ile 8 emniyet mensubunun dün sabah ev ve makamlarında arama yaptı. Emniyet mensuplarının evlerinde aramaların tamamlandığı öğrenildi.
  İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubelerinden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken, 20 Ocak'ta Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Müdür Yardımcılığı'na getirilen İ.B., Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu'na atanmıştı. İ.B. Gezi Parkı eylemleri sırasında kulağına gelen taşla yaralanmış, ayrıca bir protestocunun ‘Siz bizim vergilerimizle maaş alıyorsunuz” demesi üzerine “Benim maaşımdan senin payına 50 lira“ diyerek cebinden çıkardığı 50 lirayı eylemci gence uzatmıştı.
  Evinde ve makamında arama yapılan E.Y.  de Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan döneminde Asayiş Şube Müdürlüğüne görevine getirilmiş, mahkeme kararıyla tekrar istihbarat şube müdürlüğü görevine dönmüştü. 17 Aralık’tan sonra E.Y. Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü görevine atanmıştı.

 ADLİ TIP BİRİMİNE GETİRİLDı
 Adana'da "yasadışı dinlemelere" yönelik soruşturma kapsamında 2 eski istihbarat şube müdürü ile biri bayan 8 emniyet mensubu evlerinde ve makamlarında yapılan aramanın ardından gözaltına alındı. 
  Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yasa dışı dinlemelere yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde Adana'da dün sabah saatlerinde çalışma başlattı.
  Eski istihbarat şube müdürleri İ.B., E.Y. ile biri kadın 8 emniyet mensubunun ev ve makamlarında arama yapıldı. Aramalar sonrası gözaltına alınan emniyet mensupları sağlık raporu için Adana Adli Tıp Birimi'ne getirildi.

  Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yasa dışı dinlemelere yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan eski istihbarat şube müdürleri İ.B., E.Y. ile biri kadın 8 emniyet mensubuna Adana Adli Tıp Birimi'nden sağlık raporu alındı.
  Emniyet mensupları işlemlerinin ardından sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.
  Eski istihbarat şube müdürü İ.B., kendisini görüntüleyen basın mensuplarına "Kolay gelsin arkadaşlar" dedi.
  Adli tıp birimine gelen yakınları da Fevzi adındaki komisere sarılarak geçmiş olsun dileğinde bulundu.
 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42