Engelli kadının cep telefonu bulundu

Adana’da kap kaç yöntemiyle çalınan engelli kadının cep telefonunu polis yoğun mesai harcayarak buldu. Genç kadının cep telefonunu İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız bizzat kendisi teslim etti.

Engelli kadının cep telefonu bulundu

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Adana’da kap kaç yöntemiyle çalınan engelli kadının cep telefonunu polis yoğun mesai harcayarak buldu. Genç kadının cep telefonunu İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız bizzat kendisi teslim etti.

Alınan bilgilere göre olay 16 Nisan 2018 tarihinde meydana geldi. Bedensel engelli cam kemik hastası Ayşegül Cingöz, annesi ile birlikte bir düğüne gitti. Düğünden dönüşte Atatürk Caddesi Şehit Mustafa Sarı alt geçidinde elektrikli sandalyesi ile ilerleyen Cingöz’ün kucağında bulunan IPHONE 7 Plus marka cep telefonu kimliği belirsiz bir kişi tarafından kapkaç yöntemiyle çalındı. Genç kadının bağırışlarını duyan bir trafik polisi olay yerine gelerek Cingöz’e yardımcı olmaya çalıştı.

EKİPLER ARAŞTIRMA YAPTI

Daha sonra çağrılan ekipler eşkali verilen zanlının peşine düştü. Ancak izini kaybettiren hırsızı bulmak ve engelli kadına cep telefonunu teslim etmek için özel bir ekip kuruldu. Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri araştırmalarını kent genelinde yoğunlaştırdı.

TEK TEK TELEFONCULAR GEZİLDİ

Tek tek telefon satıcılarını ve iş yerlerini gezen ekipler bir ipucu aradı. En son sinyal alındığı ile sürülen Çakmak Caddesi’nde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Hırsızı yakalamak için civardaki 200 güvenlik kamerasını da inceleyen ekipler, şüphelinin Erkan Gaygısız (38) olduğunu tespit etti. Kent genelindeki tüm ekiplere fotoğrafı dağıtılan zanlı Adana Şehir Hastanesi civarında yakalandı. Zanlı sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Yapılan çalışmaların ardından Cingöz’ün çalınan cep telefonu da bulundu.

2 AY SONRA BULUNDU

 

2 ay sonra bulunan cep telefonunu engelli kadına teslim edildi. Adana İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, kapkaç mağduru engelli kadın ve ailesini makamına davet etti. Yıldız’ın daveti üzerine makamı ziyaret eden Cingöz ve ailesine sevindirici haber verildi. Cep telefonuna kavuşan Cingöz’ün mutluluğu gözlerinden okundu. Ayşe Cingöz, Adana İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’a teşekkürlerini sundu.

 

BAYRAM HEDİYESİ OLDU

 

Telefonunu bularak kendisine bayram hediyesi verilmiş şeklinde gördüğünü anımsatan Cingöz, “Cep telefonumun bulunması nedeniyle Sayın Müdürümüz şahsında emniyet teşkilatına teşekkür ederim. Sizden Allah razı olsun, bana bayram hediyesi verdiniz. Çünkü benim için maddi değerinden çok manevi değeri fazlaydı. 2.5 aydan beri benim için uğraşan emniyet personeline teşekkür ederim. Şu an çok farklı duygular içerisindeyim, çok mutluyum” dedi.

 

ÖZGÜRLÜĞÜMÜ ALMIŞLARDI

Cingöz şöyle devam etti; “Özgürlüğümü almışlardı. Size ve beni yalnız bırakmayan Türk halkına çok teşekkür ederim. Sadece bana değil pek çok engelli arkadaşa bunlar yapılıyor, ben sadece sesleri oldum. Bayramda çok sevindim. Maddiden ziyade manevi açıdan çok önemliydi. Ben hiç evde duran bir insan değilim. Radyo programı yapıyorum. Ailemin tedirginlikleri başlamıştı bu olaydan sonra ve benim özgürlüğümü aldı. Yanımdan biri geçtiği zaman acabalarla artık karşılaşıyorum. Sizin sayenizde, manevi anlamı çok yüksek telefonuma kavuştum. Bütün ekibinize çok teşekkürler.”

YILDIZ: EN BÜYÜK MUTLULUK TEKRAR SENİ SEVİNDİRMEK

Emniyet Müdürü Selami Yıldız’da Ayşe Cingöz’ün yaşadığı travmanın kendilerini de etkilediğini söyledi. 200 kameranın incelenerek şüphelinin yakalandığını ve cep telefonun bulunduğunu kaydeden Yıldız, “En büyük mutluluk tekrar seni sevindirmek, sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuz oldu. Önemli olan o güven duygusunu kaybetmemek. Özgürlüğümü kaybettim korkusu bizi çok üzdü. Biz her zaman yanınızda olacağız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 14:31

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER