banner6

Engelli kişiye telefonda hakaret etti

Adana’da yaşayan bedensel engelli Şair - Yazar Alper Demir, kendisine telefonda hakaret etmek isteyen kişi hakkında dava açtı.

Engelli kişiye telefonda hakaret etti

 

Bayram BULUT

Özel Haber

ADANA (İLKHABER)-Adana’da yaşayan bedensel engelli Şair - Yazar Alper Demir, kendisine telefonda hakaret etmek isteyen kişi hakkında dava açtı.

İddialara göre, Alper Demir ailesel bir nedenden ötürü, F.K’yı telefon ile aradı. F.K. telefonda Demir’e hakaret etti. Bunun üzerine Demir, F.K’dan kendisine hakaret ettiği gerekçesi ile avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulundu. Hareket suçunun CMK’nın 253. Maddesi gereğince uzlaşma kapsamındaki suçlardan sayıldı. Ancak taraflar arasında uzlaşma sağlanamadı.  Demir şikayetini geri almayınca konu Adana Asliye Ceza Mahkemesi’ne yansıdı.

Konuyla ilgili hazırlanan iddianamede, Alper Demir’in 14 Ocak 2020 tarihinde F.K.’ya telefon açtığı, telefona çıkan F.K’nın, ‘Ne var, ne var, ne var’ dediği, Demir’in ise, ‘Seni ATV’ye vereceğim’ demesi üzerine F.K’nın çeşitli haraket vari cümleler kullanarak, “Sana acıdığım için gidip karakola şikayet etmedim. İstediğin yere git.” diyerek hakaret vari cümleler kullanarak Demir ile konuştuğu  hazırlanan iddianameye yansıdı.

  Yaşadığı durum hakkında sorularımızı yanıtlayan Alper Demir, bu konuda Aile Sosyal Politikaları Bakanlığı ve Adalet Bakanlığının da yanında olmasını istediğini belirtti. Engelli bir bireyin engellerinden dolayı ona acındığını söylenmesinin çok kötü bir durum olduğunu anlatan Demir, “ Bana hakaretler edip, ATV' ye değil istediğin yere başvur diyen F.K nereden güç alıyor. Engelli bireyleri yalnız savunmasız görerek böyle rahat konuşuyor. Adaletin yerini bulmasını talep ediyorum” dedi.

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER