banner6

Hava destekli huzur uygulaması

81 ilde gerçekleştirilen Türkiye Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçları Uygulaması-2 uygulamasının Adana ayağının detayları kamuoyuyla paylaşıldı. Kent genelinde yapılan uygulamalarda 12 Bin 685 kişiye Genel Bilgi Toplama (GBT) yapıldı. Narkotik maddelerinde yakalandığı uygulamalarda, 53 gram esrar maddesi, 19 gram eroin maddesi, 4 gram sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi, 3 gram metamfetamin maddesi yakalandı.

Hava destekli huzur uygulaması

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - 81 ilde gerçekleştirilen Türkiye Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçları Uygulaması-2 uygulamasının Adana ayağının detayları kamuoyuyla paylaşıldı.

 

Adana İl Emniyet Müdürlüğü tarafından temel insan haklarına saygılı bir yöntem ile vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için karma ekipler tarafından Türkiye Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçları Uygulaması-2 gerçekleştirildi. Ülke genelinde gerçekleştirilen uygulamanın Adana ayağında 265 ekip, Bin 587 personel, 1 helikopter ve 4 eğitimli dedektör köpek yer aldı. 

Kent genelinde yapılan uygulamalarda 12 Bin 685 kişiye Genel Bilgi Toplama (GBT) yapıldı. Çeşitli suçlardan aranması bulunduğu tespit edilen 55 kişi uygulamalarda yakalandı. Uygulamalarda toplam 4 Bin 474 aracın kontrol edildiği bu araçlardan 27 araç ve motosiklet trafikten edildiği, 4 adet çalıntı motosiklet ele geçirildiği öğrenildi. Uygulamalarda ayrıca toplamda 87 araca 95 Bin 625 Türk Lirası idari para cezası uygulandı.

 207 metruk bina ile 375 umuma açık işyeri de ekipler tarafından denetlendi. Bu alanlarda yapılan denetimlerde 49 şahsa maske ve izolasyon kurallarına uymamaktan 162 Bin 274 Türk Lirası idari para cezası uygulandı. Uygulamalarda 4 adet ruhsatsız tabanca ile 4 adet şarjör ve 38 adet  dolu fişek,  1 adet ruhsatsız av tüfeği ile  2 adet  kartuş,  2 adet  kurusıkı tabanca,  5 adet kesici ve delici alet ele geçirildi.

Narkotik maddelerinde yakalandığı uygulamalarda, 53 gram esrar maddesi,  19 gram eroin maddesi,

 4 gram sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi, 3 gram metamfetamin maddesi yakalandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER