banner6

Kavak budarken canından oldu

Kavak budarken  canından oldu

Tevfik DİNÇKALMIŞ
ADANA (İLKHABER) - Adana’da 3 çocuk babası olan 35 yaşındaki Halis Ogurlu, evlerinin karşısında yer alan kavak ağaçlarını budarken, kestiği bir dal yüksek gerilim hattına değince akıma kapıldı. Dengesini kaybedip sulama kanalına düşen Ogurlu, suda sürüklenirken mahalle sakinleri tarafından kurtarılıp, hastaneye kaldırıldı. Halis Ogurlu hayatını kaybederken, yakınları da isyan etti. Başka ölümler yaşanmaması için yüksek gerilim hattında önlem alınmasını istedi.

ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI

Olay, merkez ilçe Yüreğir’e bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; marangozluk yapan Halis Ogurlu, işten geldikten sonra evinin karşısında; sulama kanalının kenarında yer alan kavak ağaçlarını budamaya başladı. Kestiği bir dal, yüksek gerilim hattına değince, Ogurlu da elektrik akımına kapıldı. Dengesini kaybeden Ogurlu, sulama kanalına düşerek, suda sürüklenmeye başladı.

‘YAŞAM SAVAŞI’NI KAYBETTİ

Olayı gören mahalle sakinleri, koşarak sulama kanalına atladı, suda sürüklenen Halis Ogurlu’yu kurtardı. Ambulansla Seyhan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ogurlu, burada doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Ogurlu’nun cenazesi, Adana Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından, yakınları tarafından gözyaşları arasında toprağa verildi.

KUZENİM BİR İHMALİN KURBANI

Halis Ogurlu’nun, 3 çocuğunun annesi olan eşi Hanife Ogurlu’nun da 5 aylık hamile olduğu öğrenildi. Acı haberle sarsılan çaresiz kadın, hayat arkadaşının ardından gözyaşı döktü. Kuzeni Halis Ogurlu’nun bir ihmalin kurbanı olduğunu savunan Haşim Ogurlu, mahalledeki yüksek gerilim hattına ait elektrik tellerinin yere çok yakın olduğunu, çöp toplama aracının dahi mahalleye giremediğini söyledi. Ogurlu, “Bu ihmale son verilip, daha fazla ölümlerin yaşanmaması için elektrik tellerinin seviyesi yükseltilip, gerekli önlemler alınmalı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 19:26

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42