banner6

KEŞFE GİDEN JANDARMAYA KURŞUN YAĞMURU

Mera alanını gasp eden magandalar, keşfe giden jandarmaları ve kaymakamlık personelini kurşun yağmuruna tuttular. Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçe merkezine bağlı 2 köyün ortak mera alanını işgal eden magandalar, mera alanını keşfe giden Eyyübiye kaymakamlığına bağlı personel ve jandarmaları kurşun yağmuruna tuttu

KEŞFE GİDEN JANDARMAYA KURŞUN YAĞMURU

KEŞFE GİDEN JANDARMAYA KURŞUN YAĞMURU


ŞANLIURFA- 


Mera alanını gasp eden magandalar, keşfe giden jandarmaları ve kaymakamlık personelini kurşun yağmuruna tuttular. 


Şanlıurfa'nın Eyyübiye  ilçe merkezine bağlı 2 köyün ortak mera alanını işgal eden magandalar, mera alanını keşfe giden Eyyübiye kaymakamlığına bağlı personel ve jandarmaları kurşun yağmuruna tuttu. 


Olay, 11 Haziran 2020 saat 11'de Eyyübiye ilçesi Hacıali köyü ile Payamlı köyünün ortak mera alanı olan bölgede gerçekleşti. 


Mera alanını işgal eden ve hakkında daha önce birçok suç dosyası bulunduğu, sahte evrak ve rapor düzenleyerek devleti milyarlarca lira zarara uğrattığı iddia edilen Halil Günbegi’nin oğlu Sabri Günbegi tarafından, kurşun yağmuruna tutulan Celal Günbegi ile jandarma personeli yaralandı. Yaralılar, hastaneye kaldırılırken, jandarma ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. 


Silahlı saldırıda babasının yaralandığını söyleyen Celal Günbegi'nin çocukları şu şekilde konuştu; "Asırlardır, Payamlı nahiyesinde ikamet ediyoruz. Bizim ve komşu köyümüzün ortak mera alanında köylüler,  hayvanlarını otlatıyor. Üvey amcam olan Halil Günbegi ve çocukları; İbrahim Günbegi, Celal Günbegi ve Sabri Günbegi bütün köyün hayvanlarının otlandığı mera alanını işgal ettiler. Babam da bu işgali önlemek için daha önce yetkili mercilere başvurmuştu. Bu sabah Eyyübiye Kaymakamlığının personeli ile jandarma ekipleri keşif için mera alanına geldiler. Halil Günbegi'nin çocukları, mera alanına keşif amaçlı gelen jandarma ile kaymakamlık personeline silahlı saldırı ve mukavemette bulundular. Halil Günbegi ve çocukları, babamı ve uzman jandarma personellerini yaraladı. Babamı daha önce 11 Mart 2020'de Organize Sanayi Bölgesi Karakolunun nizamiye kapısında öldürme teşebbüsünde bulunmuşlardı. Babamı karakolda öldüremeyince mera alanında öldürmeye çalıştılar. Babamın öldürülmesini engelleyen jandarmamıza minnettarız. Devletin yetkililerine buradan sesleniyorum. Bunlar terörist vari davranarak, hayvancılığı ve tarımsal faaliyet yapılmadını engelliyorlar. Hakkında birçok suç dosyası bulunan, cezaevinde olmasına rağmen defalarca babamı ölümle tehdit edip 600 dönümlük arazilerimizi ektirmeyen, köylünün ortak merasını zorla kullanan ve devleti dolandıran bu kişilere devletimizin bekası için en ağır cezayı vermelerini, jandarmalara kurşun sıkan terörist vari kişileri koruyan/ kollayan kişilerin deşifre edilerek dosyalarının sümenaltı edilmemesini istiyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 20:18

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42