Kıskançlık kriziyle kan döktü

Adana’da 2 hafta önce iki kardeşin silahlı saldırıya uğradığı olayın, aynı kadına aşık olan iki genç arasındaki ‘kıskançlık krizi’ yüzünden yaşandığı ortaya çıktı. Vedat E.’nin eski sevgilisi G.U.’yu, Ali D. ile birlikte görmeyi kaldıramadı. Onu alıp götürmek isteyen Vedat E.’ye, Ali D. karşı koyunca ikili arasında kavga çıktı. Kavga büyümeden önlendi, taraftar ayrıldı. Genç kız, Ali D.’den ayrılıp, Vedat E.’nin yanına gitti. Ali D., kardeşi ve arkadaşıyla mekanı basıp, onlara kurşun yağdırıp, Vedat E. ve kardeşi Muhammet E.’yi yaraladı. Saldırıyı gerçekleştiren Gökhan D. ve Sergen Ç.’yi yakalanıp tutuklanırken; Ali D. de her yerde aranıyor.

Kıskançlık kriziyle kan döktü

Emre EKİCİ

ADANA (İLKHABER)– Adana’da 28 yaşındaki Vedat E., 2 hafta önce eski sevgilisi G.U.’yu bir eğlence mekanında görüp onu götürmek istedi, ancak 29 yaşındaki Ali D. buna karşı durunca ikili arasında kavga çıktı. Çevredekiler araya girip, olayın büyümesini engelledi. Taraflar ayrılırken, genç kız bir süre sonra Vedat E.’nin yanına gitti. Bunu öğrenen Ali D., kardeşi Gökhan D. ve Sergen Ç.’yi de yanına alıp, onların bulunduğu mekanı basarak kurşun yağdırdı. Vedat E. ve kardeşi Muhammet E. yaralandı. Ali D. kaçtı, diğer iki zanlı tutuklandı

ESKİ SEVGİLİSİNİ GÖRDÜ

Olay, 28 Temmuz’da merkez ilçe Çukurova’ya bağlı Göl Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; kardeşi Muhammet E. ile Çatalan Köprüsü civarında bir süre eğlenip alkol alan Vedat E., yolda bir mekanın girişinde eski sevgilisi G.U.’yu (26) gördü. Genç kadının yanına giden Vedat E., “Burada ne yapıyorsun, gel gidelim” diyerek, onu otomobiline davet etti, bu durumu gören Ali D. de; “Yanımdaki kadını nasıl çağırırsın?” diyerek karşılık verdi.

ÖFKEDEN DELİYE DÖNDÜ

İkili arasındaki sözlü tartışma bir anda kavgaya dönüşürken, Vedat E.’nin kardeşi Muhammet E. (21) de olaya dahil oldu. Ağabey ve kardeşi, Ali D.’yi darp ederken, çevredeki vatandaşlar araya girerek, olayın daha fazla büyümesini engelledi. Taraflar olay yerinden ayrılırken, Vedat E., bir süre sonra G.U.’yu Adnan Menderes Bulvarı’nda eğlendikleri mekana davet etti. Genç kız, eski sevgilisinin yanına giderken, bunu öğrenen Ali D. de öfkeden deliye döndü.

KURŞUN YAĞMURU

Ali D., kardeşi Gökhan D. (24) ve arkadaşı Sergen Ç.’yi (23) de yanına alıp, hasmının bulunduğu mekana baskın düzenledi. Üç zanlı da ardı ardına tetiğe dokunup, Vedat ve Muhammet E. kardeşleri kurşun yağmuruna tuttu. Ağabey ve kardeş kanlar içinde yere yığılırken, saldırganlar da kiraladıkları otomobille Pınar Mahallesi’ne kaçıp, burada aracı park edip, yaya olarak bir başka arkadaşlarının evine saklandı.

MERSİN’E KAÇTILAR

Burada bir süre kalan üç saldırgan, daha sonra bir başka araçla Adana’dan Mersin’e kaçtı. Zanlıların peşine düşen Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olaydan tam 10 gün sonra Adana’ya dönüş yolundaki Gökhan D. ve Sergen Ç.’yi yakaladı. Her iki şahıs da tutuklanarak cezaevine gönderilirken, firari olan Ali D. de her yerde aranıyor. Ağabey ve kardeşinin ise, hastanedeki tedavisi sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 18:17

Hande Muştu


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2