Koltuktan uyuşturucu çıktı

Adana’da polis, durumunu şüpheli bulduğu lüks bir otomobili durdurup, kapsamlı bir arama yaptı. Ekipler, herhangi bir suç unsuruna ulaşamayınca bu kez devreye, özel eğitimli narkotik detektör köpeği ‘Oscar’ girdi. Köpek, aracın arka koltuğunun sırt kısmına uyarı verince polis de bu alana yoğunlaştı. Koltuğun sırt kısmında özel olarak tasarlanan zuladan 4 ayrı pakette tam 473 gram metamfetamin ele geçirildi; 30 yaşındaki araç sürücüsü Ümit A. tutuklandı.

Koltuktan uyuşturucu çıktı

F. Metin MARACI

ADANA (İLKHABER) - Adana’da durumundan şüphelenilen lüks bir otomobil, polis tarafından oluşturulan kontrol noktasında durdurulup, kapsamlı bir arama yapıldı, ancak herhangi bir suç unsuruna rastlanmayınca bu kez devreye; özel eğitimli narkotik detektör köpeği ‘Oscar’ girdi. Köpek, aracın arka koltuğuna uyarı verdi. Koltuğun sırt kısmında yapılan incelemelerde özel olarak oluşturulan zuladan tam 473 gram metamfetamin çıktı; araç sürücüsü Ümit A. tutuklandı.

LÜKS ARAÇ ŞÜPHE ÇEKTİ

Doğu illerinden Adana’ya yüklü miktarda uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı istihbaratını alan Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentin tüm giriş ve çıkışlarını tuttu. Oluşturulan kontrol noktasında da şüpheli görülen araçlar tek tek durdurulup, didik didik arandı. Ümit A. (30) yönetimindeki lüks bir otomobilden şüphelenen polis, söz konusu aracı İncirlik Park Alanı’ndaki kontrol noktasında durdurdu.

ZULAYI ‘OSCAR’ BULDU

Araçta kapsamlı bir arama yapan ekipler, herhangi bir suç unsuruna ulaşamayınca bu kez devreye özel eğitimli narkotik detektör köpeği ‘Oscar’ kirdi. Köpek, arabanın arka koltuğuna tepki verince ekipler de bu alana yoğunlaştı. Yapılan incelemelerde koltuğun sırt kısmında özel olarak tasarlanan bir zulaya ulaşıldı. Zuladan da 4 ayrı pakette 472 gram metanfetamin ele geçirildi. Uyuşturucuya el konulurken, Ümit A. da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2