banner6

‘KOVİD-19 aşısı’ ile ilgili gelen dolandırıcılık mesajlarına dikkat

Polisler vatandaşları dolandırıcılık konusunda uyardı. Ekipler, “KOVİD-19 aşısı yapılması için randevu oluşturabilirsiniz” şeklinde gönderilen mesajlara itibar edilmemesini istedi.

‘KOVİD-19 aşısı’ ile ilgili gelen dolandırıcılık mesajlarına dikkat

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Polisler vatandaşları dolandırıcılık konusunda uyardı. Ekipler, “KOVİD-19 aşısı yapılması için randevu oluşturabilirsiniz” şeklinde gönderilen mesajlara itibar edilmemesini istedi.

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Yapılan çalışmalarda Kadın Destek Uygulaması (KADES), korona virüs ile mücadele kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlar ve hırsızlık, dolandırıcılık, yankesicilik ve benzeri suçlar ile ilgili bilgilendirici broşür dağıtılarak vatandaşlara uyarılarda bulunuluyor.

AŞI KONUSUNDA GELEN MESAJLARA DİKKAT

Polis ekipleri son olarak ise, vatandaşları KOVİD-19 aşısı ile ilgili dolandırıcılık amaçlı gönderilen mesajlara dikkat çekmek amaçlı bilgilendirme yaptı. Ekipler, vatandaşların yoğun olduğu yerlerde, metro istasyonlarında, tekstil atölyelerinde ve çarşı esnaflara ait dükkanlarda bilgilendirme çalışmalarını gerçekleştirdi.

BİLGELENDİRMELER YAPILDI

Yapılan çalışmalarda Kadın Destek Uygulaması (KADES), korona virüs ile mücadele kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlar ve hırsızlık, dolandırıcılık, yankesicilik ve benzeri suçlar ile ilgili bilgilendirici broşür dağıtıldı. Ekipler, “KOVİD-19 aşısı yapılması için randevu oluşturabilirsiniz” şeklinde gönderilen mesajlara itibar edilmemesini istedi.

VATANDAŞLAR DAHA DİKKATLİ OLACAKLARINI SÖYLEDİ

Vatandaşlar bilgilendirme çalışmalarından ötürü polis ekiplerine teşekkür etti. Telefonlara çok sayıda mesajların geldiğini anlatan vatandaşlar, artık bu konular hakkında bilgi aldıklarını ve daha fazla dikkatli olacaklarını kaydetti.

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42