banner6

Kurallara uymamaya devam ediyorlar

Kurallara uymamaya devam ediyorlar

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da motosiklet kazaları ardı arkası kesilmeden devam ediyor.

Motosiklet kazaları son dönemde artmaya başladı. Kimileri motosiklet kazalarını hafif sıyrıklarla atlatırken, onlar kadar şanslı olmayan kişiler ise ya ağır yaralanıyor yada hayatını kaybediyor. Yaşanan bu trafik kazalarının büyük bir kısmının aşırı hız nedeniyle meydana geliyor. Birçok kişinin motosiklete  ikiden fazla kişiyle yolculuk ettiği dikkatlerden kaçmıyor.

UYARILAR İŞE YARAMIYOR

Yapılan uyarıların işe yaramadığı sürücülerin büyük bir bölümünün kask takmadan yolculuk yaptıkları görülüyor. Motosikletli kişilerin bir kısmının trafik ışıklarına bile aldırış etmeden seyir ettikleri dikkatlerden kaçmazken, trafik kurallarına uyarak yollarına devam eden sürücülerinde kurallara uymayan sürücüler nedeniyle zor anlar yaşadıkları işaret ediliyor.

YAŞLARI KÜÇÜK

Motosiklet kazalarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Son olarak ise, Adana’da 18 yaşının altında ki üç çocuk motosikletle kaza yaptı. Plakasının dahi olmadığı görülen motosikletle kaza yapan çocuklar yaralandı. Yaralanan çocuklardan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. 

DENGESİZ HAREKETLER

Kazayı gören vatandanlar, motosikleti süren çocukların dengesiz hareketler yaparak motosikleti kullandıklarını anlatarak, “İşte yine bir motosiklet kazası 16 yaşlarında 3 genç trafikte motor üzerinde dengesiz hareketler yaparken dengesini kaybedip orta refüje çarptı. Çocuklardan biri ağır yaralanarak hastaneye sevk edildi.” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42