Kuyumcuya saldırının nedeni husumetmiş

Adana'da bu hafta içinde kuyumcuya yapılan pompalı tüfekli ve tabancalı silahlı saldırının 2012 yılında kuyumcudan bir kiloy yakın altın çaldıkları için cezaevine giren şahsın yakını ve onun iki arkadaşı tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Saldırın alacak-verecek meselesinden değil husemet yüzünden olduğu açıklandı.

Kuyumcuya saldırının nedeni husumetmiş

ADANA (İHA) - Adana'da bu hafta içinde kuyumcuya yapılan pompalı tüfekli ve tabancalı silahlı saldırının 2012 yılında kuyumcudan bir kiloy yakın altın çaldıkları için cezaevine giren şahsın yakını ve onun iki arkadaşı tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Saldırın alacak-verecek meselesinden değil husemet yüzünden olduğu açıklandı

Edinilen bilgiye göre, olay 3 Eylül Pazartesi günü Seyhan ilçesine bağlı Barbaros Mahallesinde meydana geldi. Silahlı ve yüzü maskeli 2 kişi Eminağa Caddesinde Cengiz Altunkaynak'a ait kuyumcuya gelerek tabanca ve pompalı tüfek ile ateş etti. Bu arada kuyumcunun kardeşi Nuh Altunkaynak yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı. Önce iş yeri kuyumcu olduğu için alacak-verecekten dolayı silahlı saldırının gerçekleştiği öğrenilmişti. Ancak Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışmada olayı 3 kişinin gerçekleştirdiğini kuyumcuya ateş eden şahısların Musa D. ile Ömer B. olduğunu, A. A. isimli yaşı küçük şahsın ise ateş edenleri bekleyip otomobil ile onların kaçmasına yardım ettiğini saptadı. Polis bunun üzerine art arda adreslere baskın yaptı. Bir eve yapılan baskında Musa D. ile Ömer B. kullandıkları tabanca ve pompalı tüfekle yakalandı. Diğer zanlının yakalanması için de çalışmalar devam ediyor. Zanlıların alınan ifadesinde kuyumcuya silahlı saldırıyı kabul ettiklerini ancak, alacak-verecek meselesi ya da soygun yapmak için ateş etmediklerini belirterek, "2012 yılında A. A.'nın akrabası bu kuyumcuyu soyduğu için yakalanmış ve hala cezaevinde. Bu nedenle A. A. sabah oturdukları sırada kuyumcu yüzünden akrabasının cezaevinde olduğunu söyleyip buraya silahlı saldırı yapmamızı söyledi. Biz de tabanca ve pompalı tüfekle kuyumcuya gelip ateş ettik" dedikleri öğrenildi. 

  Zanlıların ayrıca öldürmek amaçları olmadığını korkutmak için sıktıklarını söyledikleri belirlendi. Kuyumcuda 2012 yılında silahlı soygun gerçekleştirilmiş o dönem 1 kiloya yakın altın çalınmıştı. Polis bu olaydan sonra çok sayıda zanlı yakalamış zanlılarda tutuklanmıştı.

ZANLILAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ  

 Adana'da kuyumcuya silahlı saldırı olayla ilgili gözaltına alınan 3 kişiden 2'si adliyeye sevk edildi.  

Bir kuyumcuya pompalı tüfek ve tabanca ile saldırıda bulunan yüzü maskeli Musa D. ve Ömer B., Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliği ekiplerince önce ki gün yakalanmıştı. Polis, zanlıları ifadesini aldıktan sonra dün adliyeye sevk etti. Polis, her yerde A.A. isimli üçüncü zanlıyı arıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 14:23

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER