Maganda kurşun küçük Tevriz’i aldı

Adana'da, annesinin kucağında oturan 3.5 yaşındaki erkek çocuğu, nereden geldiği belli olmayan kurşunun alnına isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti.

Maganda kurşun  küçük Tevriz’i aldı

ADANA (İHA) - Edinilen bilgiye göre, olay Mithatpaşa Mahallesi, 58308. Sokak'ta meydana geldi. Önceki gece Mithatpaşa Mahallesi'nde PKK yandaşları yol kesip ateş yakarak korsan gösteri yaptı. Polis ise bu gösterilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Bu sırada Mithatpaşa Mahallesi'nde 58308. Sokak'ta oturan Kamile Dora,  3.5 yaşındaki oğlu Tevriz Dora ile sokağa çıkıp burada oturmaya başladı. Oğlu sokakta oynadıktan sonra yorulup annesinin kucağına oturdu. Bir süre sonra nereden geldiği belli olmayan bir kurşun anne kucağındaki oğlunun alnına isabet etti. Oğlu kanlar içinde kalınca anne çığlık atarak yardım istedi. Aile çocuklarını ile kendi imkanlarıyla hastaneye götürdü. Ancak yapılan müdahalelere rağmen çocuk kurtarılamadı. Çocuğun cenazesi otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Adli tıpa gelen kebapçı baba Azim Dora, oğlunun fotoğrafını göstererek, "Bakın buna, bakın daha 3.5 yaşındaydı" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Çocuğun kuzeni Mehmet Dora ise, "Tevriz annesinin kucağında otururken kurşun geldi kuzenim öldü" diyerek ağladı.

"O DAHA ÇOK KÜÇÜKTÜ"
Bir süre sonra ise adli tıpa anne Kamile Dora geldi. Anne Dora arkadaşlarının yardımıyla ayakta güçlükle durabildi. Oğlunun kucağında ölümüyle yıkılan anne morgun önüne gelerek, "Annem, Tevriz'im, o çok küçük. Oğlum yavrum, o daha çok küçük" diye ağıt yaktı. Annenin ağıdı morgun önündeki herkesi ağlattı. Otopsinin ardından Tevriz'in cenazesi ailesi tarafından alınıp toprağa verilecek. Polis ise olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı. Savcılık ise çocuğun kafasına isabet eden mermiden çocuğu kimin öldürdüğünü ortaya çıkarmak için çalışma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2