Manukyan ve çetesi adliyeye sevk edildi

Adana merkezli 5 ilde yapılan operasyon sonucu gözaltına alınan 5’i kadın 17 kişi yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan bir kişinin üzerine kayıtlı 4 otel olması ve burada da çetenin fuhuş yaptırdığı iddia edildi.

Manukyan ve çetesi adliyeye sevk edildi

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) – Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, çete lideri 'Manukyan' lakaplı A.F. olan şebekenin Adana merkezli İstanbul, Mersin, Hatay ve Diyarbakır'da çok sayıda kadına zorla fuhuş yaptırdığı ihbarını aldı. Yapılan ihbar üzerine polis, çete lideri kadın ile çete mensuplarını teknik ve fiziki takibe aldı.

Takip sonucu Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, 5 Temmuzda yaptığı operasyonla ağlarına düşürdükleri kadınlara baskı kurup, tehdit ederek onları zorla fuhşa sürüklediği öne sürülen, ‘Manukyan’ lakaplı A.F. liderliğindeki çeteyi çökertti. Operasyonda çete lideriyle birlikte 5’i kadın 19 kişi gözaltına alındı.

ÜZERİNDE 4 OTEL VAR

Operasyonda eşi D.Ü. ve oğlu F.Ü. ile birlikte yakalanan D.Ü.’nün, çetenin ağırlıklı olarak faaliyet yürüttüğü Adana’nın Karataş ilçesinde üzerine kayıtlı 4 ayrı otel çıktı. D.Ü.’nün, söz konusu otellerini çetenin hizmetine sunduğu, A.F. ve çetesinin de buraları adeta bir fuhuş üssüne çevirdiği belirtildi.

Ayrıca A.F.’nin, M.K. ile birlikte kendisine aile görüntüsü verip, Adana ve Mersin’e tatile gelen kadınlarla bağlantı kurduğu ve ağlarına düşürdükleri belirlendi. Çetenin, fuhuş yapmaya ikna ettiği kadınların çıplak fotoğraf ve görüntülerini çekip şantaj yapıp, onları ölümle tehdit ederek zorla fuhşa sürüklediği öğrenildi.

Manukyan ve çetesinin, ağırlıklı olarak Adana’nın Karataş ilçesindeki otel ve kamp alanlarında fuhuş yaptırdıkları, özel bir araç kiralayıp il il dolaşıp daha önce bağlantı kurdukları müşterilerine de ellerindeki kadınları pazarladıkları da öğrenildi. Çetenin, kadınların kaçmalarını engellediği, kaçmak isteyenlerin de ağır bir şiddet uyguladığı tespit edildi.

Bu arada ‘Manukyan’ lakaplı çete lideri A.F.’nin, fuhuştan elde ettiği paralarla 3 çocuğunu okuttuğu, 2’si akademisyen ve biri de doktor olan çocukların da annelerinin fuhuş yaptırıp, çete yönettiğini de bilmediği ortaya çıktı.

Emniyette bir hafta süren sorguları tamamlanan zanlılardan 2’si, savcılık talimatıyla serbest kalırken, A.F. ve D.Ü.’nün de aralarında bulunduğu 5’i kadın 17 kişi de soruşturmanın merkezi olan Adana’nın Karataş ilçesindeki adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 16:43

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER