banner6

Ölüm ona yakışmadı

Ölüm ona yakışmadı

TEVFİK DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER)-– Adana’nın Tufanbeyli ilçesindeki bir düğünde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 11 yaşındaki Eren Çinçik başından vurularak hayatını kaybederken, 15yaşındaki Mustafa Soyarslan da omzundan yaralandı. Çinçik’in cenazası, gözyaşları arasında toprağa verilirken, anne Mine Çinçik’in; “Oğlum, Erenim. Sen daha küçücüktün. Ölüm yakıştı mı sana kuzum?” diye ağıtlar yakması yürekleri dağladı.

DÜĞÜNDE SİLAHLI ÇATIŞMA

Olay, Tufanbeyli ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi’ndeki bir sokak düğününde yaşandı. İddiaya göre; alkollü olan iki grup arasında henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Çatışmada Eren Çinçik başından, Mustafa Soyarslan da omzundan vuruldu. Tufanbeyli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çocuklar, daha sonra ilçeye yaklaşık 200 kilometre uzaklıktaki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi.

YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Ancak durumu ağır olan Eren Çinçik yolda fenalaşıp, aşırı kan kaybedince ambulans güzergahı üzerindeki Kozan Devlet Hastanesi’ne yöneldi ve burada küçük çocuğa ‘kan nakli’ yapılırken, Soyarsalan da yoğun bakım ünitesine alındı. Çinçik, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Olayda Çinçik’in ölümüne neden olan silahı kullandığı öne sürülen Arif Sayan’ın da aralarında bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.

“PAŞAM UZAKLAŞMA” DEDİM

Adli Tıp Kurumu Morgu’nun önünde oğlunun cenazesini bekleyen acılı baba Mehmet Emin Çinçik, o anları anlattı. Çinçik, “Eşim ve çocuklarımla düğündeydik. Alkollü olan iki grup arasında kaldırımda tartışma çıktı. Oğlum yanıma geldi. Ona; ‘Paşam, uzaklaşma gideceğiz’ dedim. Aradan 5 dakika ya geçti ya geçmedi. Tartışma kavgaya dönüşüp, silahlar ardı ardına patladı. Silah sesleri üzerine bir kargaşa yaşandı. O an oğlumu gördüm, yanına gitmek istedim ama gidemedim. Sonra da oğlumu yerde kanlar içinde buldum” diye gözyaşı döktü.

SEN DAHA KÜÇÜCÜKTÜN

Adalete güvendikleri ve katilin de en ağır cezayı alacağına inandıklarını dile getiren baba Çinçik, iki grup arasında yaklaşık 2 ay önce de yine kavga çıktığı ve iki taraf arasında da husumet olduğunu söyledi. Yakınlarının teselli etmeye çalıştığı anne Mine Çinçik ise, “Oğlum, Erenim. Sen daha küçücüktün. Ölüm yakıştı mı sana kuzum?” diye ağıtlar yaktı. 3 kardeşin en küçüğü olan Eren Çinçik’in cenazesi, Adana Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin ardından Tufanbeyli’de gözyaşları arasında toprağa verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42