banner6

Pazarda didik didik uyuşturucu aradılar

Pazarda didik didik  uyuşturucu aradılar

Esra Biricik

ADANA  (İLKHABER)– Adana’da polis, zehir tacirlerine göz açtırmıyor. Gün ortasında 100 polis, ‘torbacı’ olarak bilinen sokak satıcılarının, kendilerine rahatlıkla müşteri bulabildiği semt pazarına şok bir baskın gerçekleştirdi. Özel harekatın da destek verdiği operasyonda hemen her taşın altına bakıldı. Ekipler, tezgahlardaki karpuz ve kavunların yanı sıra soğanların arasını didik didik aradı. Şüpheli araç ve şahıslar durdurulup arandı ‘GBT’si kontrol edildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, özel harekatın yanı sıra asayiş, kaçakçılık ve organize suçlar, terörle mücadele, çevik kuvvet ve motorize zırhlı Yunus timlerinin de desteğini alarak, kent genelinde ‘torbacı avı’na çıktı. Tam 100 polisin katıldığı operasyonun merkezi ise, merkez ilçe Seyhan’a bağlı Şakirpaşa Mahallesi oldu. Ekipler, mahallede kurulan semt pazarında kapsamlı bir arama yaptı.

Hemen her taşın altına bakıp, tezgahlarda karpuz ve kavunların yanı sıra soğanların arasını da didik didik arayan ekipler, şüpheli gördükleri kişilerin de üzerini arayıp, onları ‘Genel Bilgi Taraması’na (GBT) tabi tuttu. Bölgeden geçen ve durumu şüpheli görülen araçlar da oluşturulan kontrol noktasında durdurulup arandı. Zehir tacirlerine yönelik operasyon ve uygulamaların sürdürüleceği bildirildi.

Öte yandan, Şakirpaşa Mahallesi ile eş zamanlı olarak yine merkez ilçe Seyhan’a bağlı Ova, Onur ve Uçak mahallelerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen uygulamalar kapsamında; bin 114 şahısın ‘GBT’sinin kontrol edildiği, çeşitli suçlardan aranan 6 firari şahsın da gözaltına alındığı bildirildi. Trafikte durumu şüpheli görülerek durdurulan 391 araçta yapılan aramalarda bir ruhsatsız av tüfeği ele geçirilirken, 3 araca 2 bin 253 lira trafik cezası kesilip, bir aracın da trafikten men edildiği açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42