PKK’ya ‘sanal’ darbe!

Adana’da proje terör örgütü ‘PKK/KCK’ adına sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla; örgütün ideolojisini, eylem ve faaliyetlerinin yanı sıra cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterip, teşvik edecek paylaşımlarda bulunan 23 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Polis, halkı provoke etmeye çalışan söz konusu zanlıları, şafak vakti ardı ardına düzenlediği şok baskınlarla yakalayarak gözaltına aldı.

PKK’ya ‘sanal’ darbe!

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) – Adana’da sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla proje terör örgütü ‘PKK/KCK’nın cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterip teşvik eden, terör örgütünün ideolojisini, eylem ve faaliyetleri övüp destekledikleri tespit edilen 23 kişi hakkında ‘gözaltı kararı’ verildi. Şafak vakti harekete geçen polis, düzenlediği şok baskınlarla halkı provoke etmeye çalışan zanlıları kıskıvrak yakaladı.

23 KİŞİ İÇİN ‘GÖZALTI’ KARARI

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, silahlı terör örgütü ‘PKK/KCK’nın eylem ve faaliyetlerinin tespit ve deşifresine yönelik çalışmalar kapsamında sosyal medya üzerinden ‘terör propagandası’ yapan 23 kişiyi tespit etti. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu da söz konusu zanlılar hakkında ‘gözaltı kararı’ verince; operasyon için düğmeye basıldı.

ÖRGÜTSEL DOKÜMANLAR ÇIKTI

Kent merkezinde 18, Ceyhan ilçesinde de 5 ayrı adrese, özel harekatın da desteğiyle şafak vakti ardı ardına şok baskınlar düzenlendi. Olası bir direnişe karşı ekipler eller tetikte beklerken, girilen mahallelerde de zırhlı araçlarla geniş güvenlik önlemi alındı. Girilen evlerde çıkan örgütsel dokümanlara el konulurken, gözaltına alınan zanlılar da sağlık kontrolünden geçirilip, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

ŞİDDETİ MEŞRULAŞTIRIYORLARDI

Yakalanan şüphelilerin, sosyal medyada halkı provoke edecek tarzda paylaşımlar yaptıkları öne sürüldü. Terör örgütünün ideolojisini, eylem ve faaliyetlerinin yanı sıra kırsal alanda faaliyet gösteren örgüt mensuplarını öven ve destekler tarzda paylaşımlar yapan zanlıların, aynı zamanda da örgütün cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterip, teşvik ettikleri de iddia edildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2