banner6

‘Sahte içki’ alarmı

Adana’da son 3 günde 4 kişi, ‘metil alkol zehirlenmesi’ nedeniyle hayatını kaybederken, iki kişi de kısmi olarak görme yeteneğini kaybetti. Ardı ardına yaşanan ölümler nedeniyle kentte ‘kırmızı alarm’ verildi. Tam 300 polis, ‘kaçak ve sahte içki’ avına çıktı. Kent merkezindeki 60 restoran ve eğlence merkezine eş zamanlı baskın düzenledi. Yapılan arama ve incelemelerde 238 şişe ‘sahte içki’ ele geçirilirken, yönetmeliğe uygun olmayan 28 şişe ‘etil alkol’e de el konuldu. Denetlenen 9 işyerine toplam 17 bin 700 lira para cezası kesildi.

‘Sahte içki’ alarmı

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) - Adana’da ‘metil alkol zehirlenmesi’ nedeniyle hastaneye kaldırılan 4 kişi ölürken, 2 kişi de görme yeteneğini kısmi olarak kaybetti. Son 3 günde ardı ardına yaşanan ölümler nedeniyle kentte ‘kırmızı alarm’ verildi. Tam 300 polis, kent merkezindeki 60 restoran ve eğlence merkezine eş zamanlı baskın düzenledi; 238 şişe sahte içki ve 28 şişe de yönetmeliğe aykırı olan ‘etil alkol’e el konuldu; 9 işyerine 17 bin 700 lira da para cezası verildi.

‘KIRMIZI ALARM’ VERİLDİ

Alkol aldıktan sonra fenalaşan ve kaldırıldıkları hastanede kendilerine ‘metil alkol zehirlenmesi’ teşhisi konulan Cumali Çetin, Hasan Ali Can Bağdaş ve Mustafa Gündoğdu’nun ardından, Adana’nın Ceyhan ilçesinde de 31 yaşındaki D.Ö.K. de öldü. İki kişi de görme yeteneğini kısmi yeteneğini kaybetti. Kentte ‘sahte içki’ nedeniyle ardı ardına yaşanan ölümler nedeniyle ‘kırmızı alarm’ verildi.

300 POLİSLE 60 NOKTAYA BASKIN

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün koordinesindeki tam 300 polis, merkez ilçeler Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam’da 45, Ceyhan ilçesinde de 15 ayrı adrese eş zamanlı şok baskınlar düzenledi. Girilen restoran ve eğlence merkezlerinde satışa sunulan alkollü içecekler tek tek kontrol edilip, işyerleri de didik didik arandı.

238 ŞİŞE ‘SAHTE İÇKİ’ ÇIKTI

Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün de destek verdiği operasyonda baskın yapılan 60 ayrı adresteki özel cihazlarla gerçekleştirilen inceleme ve denetimler sonucunda; 238 şişe ‘sahte içki’ ve yönetmeliğe aykırı olan 28 şişe de ‘etil alkol’e el konuldu. Yapılan aramalarda da ; bin 915 paket gümrük kaçağı sigara, bin 120 adet cinsel içerikli hap, 96 adet 9 milimetre dolu fişek de ele geçirildi. 9 işyerine de 17 bin 700 lira da idari para cezası verildi.

22 BİN 220 LİTRE KAÇAK İÇKİ

Öte yandan, Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce 1 Ocak-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen 52 ayrı operasyonla ilgili veriler de açıklandı. Buna göre; söz konusu operasyonlarda 42 kişi gözaltına alınıp, 4 kişi tutuklanırken, 2 bin 549 şişe içki ve 22 bin 220 litre de ‘kaçak içki’ ele geçirildiği bildirildi.  

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER