‘Sahte para’ ile kumar oynamışlar!

Adana’da polis, durumundan şüphelendiği ticari aracı durdurup, aramama yaptı. Takside bulunan iki kişinin üzerinden de tam 13 bin 200 lira nakit para çıktı. Ekipler, 55 adet olan 200 liralık banknotların aynı seri numarasına sahip olduğunu fark edince paraların sahte olduğunu belirledi. 54 yaşındaki Muzaffer U. ile 51 yaşındaki taksici Abdullah H. gözaltına alındı. Her iki zanlı da; “Ramazan diye biri kumarda kazandığı bu paraları, komisyon karşılığında bir başka kişiye vermemizi istedi. Paraların sahte olduğunu bilmiyorduk” dedi.

‘Sahte para’ ile kumar oynamışlar!

Hande MUŞTU

ADANA(İLKHABER) – Adana’da polis, 51 yaşındaki Abdullah H. yönetimindeki ticari araçtan şüphelenip durdurdu. Üzeri aranan Abdullah H. ile yanında bulunan 54 yaşındaki Muzaffer U.’dan tam 13 bin 200 lira nakit para çıktı. Ekipler, 55 adet 200 liralık banknotların aynı seri numarasına sahip olduğunu fark edince paraların sahte olduğunu açığa çıkarttı, her iki zanlı da gözaltına alındı. Emniyetteki sorgularında; “Ramazan diye biri kumarda kazandığı paraları, komisyon karşılığında bir başkasına götürmemizi istedi. Paraların sahte olduğunu bilmiyorduk” dedi.

13 BİN 200 LİRA NAKİT PARA

Olay, merkez ilçe Seyhan’a bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde meydana geldi. Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, trafikte seyir halinde olan Abdullah H. yönetimindeki 01 T 2823 plakalı taksiden şüphelenip durdurdu. Araçta kapsamlı bir arama yapan polis, herhangi bir suç unsuruna rastlamadı. Abdullah H. ve yanındaki Muzzafer U.’nun üzerinden de tam 13 bin 200 lira nakit para çıktı.

PARALARLA KUMAR OYNADILAR

Ekipler, 55 adet 200 liralık banknotların aynı, 22 adet 100 liralık banknotların ise, farklı seri numaralarına sahip olduğunu fark etti. Yapılan incelemelerde de söz konusu paraların ‘sahte’ olduğu ortaya çıkınca her iki şüpheli de gözaltına alındı. Zanlılar, emniyetteki sorgularında; Ramazan diye biri kumarda kazandığı paraları, komisyon karşılığında tanımadığımız birine götürüp teslim etmemizi istedi. Paraların sahte olduğunu bilmiyorduk” dedi.

‘İNEK PAZARI’ SAVUNMASI

Adana Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, Adana Adliyesi’ne sevk edilirken, gazetecilerin sorularına verdikleri yanıtlarla da dikkat çekti. Bir gazetecinin; “Sahte paralarla ne yapacaktınız?” sorusuna Abdullah H., “Sana ne?” diye yanıtlarken, aynı zanlı “Paraları kurban pazarında mı piyasaya sürecektiniz?” sorusuna da; “Yok inek pazarı” yanıtını verdi. Her iki şahıs da yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 18:16

Hande Muştu


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2