banner6

Şehit Er Fatih Yeniay’ın babaannesi vefat etti

Şehit Er Fatih Yeniay’ın  babaannesi vefat etti

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-  Diyarbakır-Bingöl karayolunda 3 yıl önce PKK'lı teröristlerce yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Mardin Midyat ilçesi  Gelinkaya beldesinden olan  Jandarma Er  Fatih Yeniay babaannesi Nure Yeniay vefat etti.

Adana’daki Mardinliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı MARDAV  kurucularından Zeki Yeniay’in annesi Nure Yeniay, İstanbul’da vefat etti.  İstanbul’dan getirilerek Mardin’in Midyat ilçesi’ndeki Gelinkaya Beldesi’nde aile kabristanında toprağa verilen Nure Yeniay’ın cenaze törenine, yakınları, akrabaları ve çok sayıda seveni katıldı. 

Şehit  Fatih Yeniay babaannesi ve MARDAV  Kurucu Üyesi Zeki Yeniay’ın annesi Nure Yeniay’ın  cenaze töreninde İşadamı ve Gazeteci Halil Arslan da akrabalarını yalnız bırakmadı.

Yeniay Ailesi, 80 yaşında hayatını kaybeden 8 çocuk annesi Nure Yeniay için taziyeleri  Gelinkaya belde mahallesindeki taziye evinde kabul ediyor. 

80 yaşındaki Nure Yeniay’ın  son nefesine kadar şehit torunu Fatih Yeniay için dualar ettiği ve ölene kadar adını sayıkladığı bildirildi.

Taziye evine akın eden vatandaşlar hem  Şehide ve hem de babaannesi Nure Yeniay’a dualar okudu.

Nure Yeniay’ın taziyelerini kabul eden oğlu Zeki Yeniay,  ”Herkese teşekkür ederim. Allah kimseyi, kimsesiz bırakmasın, dostlar sağ olsun”  dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 13:57

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER