banner6

Şiddeti meşrulaştırma çabası!

Şiddeti meşrulaştırma çabası!

Tevfik DİNÇKALMIŞ
ADANA (İLKHABER) - Adana ve Antalya’da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla yakalanan; sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla başta Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın adliyede şehit edilmesi olmak üzere terör örgütü DHKP-C’nin, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterme çaba ve gayreti içindeki 8 kişi adliyeye sevk edildi. Zanlıların aynı zamanda terör propagandası yapıp, kendilerine yandaş aradıkları da öne sürüldü.

‘SANAL DEVRİ’YE

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sosyal medya üzerinden terör örgütü DHKP-C lehine paylaşımlarda bulunup, terör propagandası yaparak, kendilerine yandaş arayanlara yönelik ‘sanal devriye’ye çıktı. Bu kapsamda başta Cumhuriyet Savcısı Mehmet selim Kiraz’ın, İstanbul Adliyesi’nde şehit edilmesi olmak üzere örgütün şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini meşrulaştırma çabasındakiler tek tek tespit edildi.

8 KİŞİ YAKALANDI

Polisin yaptığı tespitlerle ilgili olarak Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Araştırma Bürosu tarafından 8 kişi hakkında ‘gözaltı kararı’ verildi. Bunun üzerine Adana ve Antalya’da eş zamanlı operasyon için düğmeye basıldı. Özel harekatın da destek verdiği operasyonda daha önce belirlenen adreslere şafak vakti ardı ardına şok baskınlar gerçekleştirildi; 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

ŞİDDETİ TEŞVİK EDİYORLARDI

Yapılan çalışmalarda şüphelilerin; Cumhuriyet Savcısı Mehmet selim Kiraz’ı, İstanbul Adalet Sarayı’ndaki odasında 2015 yılında şehit eden teröristlerin, şiddet içeren eylemlerinin yanı sıra silahlı terör örgütü DHKP-C’nin cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterme çaba ve gayreti içine girdikleri tespit edildi. Zanlıların, bu şiddet eylemlerini övüp, söz konusu yöntemlere başvurmayı teşvik edip destekleyecek nitelikte sosyal medyada paylaşım yaptıkları belirlendi. Emniyetteki sorguları tamamlanan 8 kişi, adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 13:44

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42