banner6

Şok uygulamada 37 firari yakalandı

Şok uygulamada 37 firari yakalandı

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) – Adana’da kent genelinde şok uygulamalar yapan polis, çeşitli suçlardan aranan 37 firariyi kıskıvrak yakaladı. Başta dolandırıcılık olmak üzere hırsızlık, cinsel taciz, hakaret, tehdit, yaralama ve mala zarar verme gibi suçlardan her yerde aranan emniyette sorguya alınırken, uygulamalarda ele geçirilen 8 tabanca, 7 av tüfeği ve 2 adet kuru sıkı tabancanın daha önce herhangi bir olayda kullanılıp kullanılmadığı da araştırılıyor.

37 FİRARİ YAKALANDI

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gerçekleştirdikleri şok uygulamalarla bir günde tam 6 bin 367 kişiye ‘Genel Bilgi Toplama’ (GBT) sorgulaması yaptı. Söz konusu sorgulama kapsamında da; dolandırıcılık, hırsızlık, cinsel taciz, hakaret, tehdit, yaralama ve mala zarar verme gibi suçlardan aranan 37 firari kıskıvrak yakalanıp gözaltına alındı. Başka illerde kaydı bulunan 17 Suriyeli sığınmacı için de tebligat yapıldı.

ADETA CEPHANELİK ÇIKTI

Trafik ekiplerinin de destek verdiği uygulamada; yine bir günlük zaman diliminde 2 bin 646 araç şüphe üzerine durdurularak didik didik arandı. 16 araca çeşitli kusurları nedeniyle 8 bin 686 lira para cezası uygulanırken, 3 araç da trafikten men edildi. Yabancı uyrukları şahısları izinsiz taşıyan 3 araç sürücüsüne de 31 bin 190 lira idari para cezası uygulandı. Yapılar aramalardaysa adeta küçük bir cephaneliğe el konuldu.

UYUŞTURUCUYA EL KONULDU

Bu kapsamda 8 adet ruhsatsız tabanca ve bunlara ait 20 adet fişek, 7 adet ruhsatsız av tüfeği ve 11 adet fişeğin yanı sıra 2 adet de kuru sıkı tabanca ve yine bunlara ait 40 adet fişeğe de el konulduğu bildirildi. Araçlardan çıkanlar bununla da sınırlı kalmadı. Bir kilo 234 gram esrar, 486 gram Skunk, 27.50 gram eroin, 40 uyuşturucu hap, 7 kök Hint keneviri ile 28 kilo 470 gram da kaçak tütün ele geçirildi. Uygulamaya motorize zırhlı yunus timleri de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 10:38

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER