banner6

Soyguncu ikna edildi

Soyguncu ikna edildi

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) - Adana’da emekli subay Hacı Ali Menekşe, A. M.’nin işlettiği kuyumcuyu kendisine hedef seçen 26 yaşındaki Ü. Ç., elindeki pompalı tüfekle gün ortasında baskın düzenledi. 

Silahını doldur boşalt yapıp, vitrindeki altınları çantaya koymasını isteyen Ü.Ç, karşısında soğukkanlılığını yitirmeyen Menekşe, “Benim de silahım var. Gel yapma, vazgeç. Neye ihtiyacın var? Sana bir yemek ısmarlayayım” demesi üzerine zanlı, soygundan vazgeçip, silahıyla birlikte teslim oldu.

GÜN ORTASINDA BASKIN

Olay, merkez ilçe Seyhan’a bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde meydana geldi. İbo Osman Caddesi üzerinden bir süre önce kuyumcu dükkanı açan emekli subay Hacı Ali Menekşe, elinde pompalı tüfek olan bir kişinin, gün ortasındaki baskınıyla büyük şok yaşadı. Zanlının, silahını doldur boşalt yapıp, vitrindeki altınları çantaya koymasını istemesine rağmen Menekşe, soğukkanlılığını yitirmedi.

3-5 ALTIN ALIP GİDECEKTİM

Menekşe, soyguncuya; “Ben emekli subayım. Benim de silahım var. Gel yapma, vazgeç bu işten. Senin neye ihtiyacın var? Bir yemek ısmarlayayım sana” dedi. Bu yaklaşım, zanlıyı da soygundan vazgeçirdi. Silahını bırakıp teslim olan ve polis tarafından gözaltına alınan kişinin de bir süredir Ü.Ç’nin işsiz olduğu ortaya çıktı. Ü.Ç’nin emniyetteki ilk ifadesinde de; “Hastayım ve ameliyat olmak için soygun yapacaktım. 3-5 altın alıp gidecektim” dediği öğrenildi.

Bu arada kuyumcudaki soygun girişimi, işyerinin güvenlik kamerasına da yansıdı.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 18:28

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42