banner6

Trafik terörü

Tüm uyarılara rağmen kurallara uyulmamasının sonucu, 1 ayda 5 kişi öldü, 535 kişi yaralandı.

Trafik terörü

BAYRAM BULUT

 

ADANA (İLKHABER)-Adana’da trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle, Nisan ayı içerisinde gerçekleşen toplam 898 trafik kazasında 5 kişi öldü, 535 kişi yaralandı.

 

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Adana Valiliği gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından trafik denetimleri sürüyor. Trafik ekipleri tarafından kentte 2019 yılının Nisan ayı içerisinde toplam 260 Bin 768 araç kontrol edildi. Yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 2 Bin 191 araç trafikten men edilirken, 352 sürücünün ehliyetine el konuldu.

 

5 KİŞİ ÖLDÜ, 535 KİŞİ YARALANDI

 

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle gerçekleşen kazalardan,  544’ü maddi hasarlı, 376’sı yaralamalı ve 5 ölümlü olmak üzere toplam  898 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda  535 kişi yaralandı, 5 kişi ise hayatını kaybetti.

 

ADANA VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

 

Konuyla ilgili Adana Valiliği tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada trafik güvenliği ve vatandaşların can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürüleceği belirtilerek, şu ifadelere yer verdi;

 

DESTEK VEREN VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR

 

“Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

UYARILARDA BULUNULDU

 

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 11:21

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER