banner6

Üç farklı isim verip polisi atlatmaya çalıştı

Üç farklı isim verip polisi atlatmaya çalıştı

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) – Adana’da otobanda yol kenarında bekleyen ve hamile olan 32 yaşındaki Seda T., o esnada yoldan geçen 32 yaşındaki Burhan T.’nin kullandığı kamyonu durdurup bindi. İkili tekrar yola çıktıktan bir süre sonra Seda T., parasını bozdurmak isteyince Burhan T. de cebindeki parayı çıkarttı. Kadın, şoföre bıçak çekip bin 150 lirasını gasp etti, sonra da kendisini otomobille takip eden Ferhat K.’nın arabasına binip kaçtı. Her iki zanlı kısa sürede yakalandılar. Üzerinden kimlik çıkmayan ve üç ayrı isim bildiren kadını parmak izi ele verdi.

OTOSTOP ÇEKİP DURDURDU

Olay, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nda yaşandı. İddiaya göre; hamile olan Seda T., Adana’dan Mersin istikametine doğru seyir halinde olan Burhan T. yönetimindeki 23 BS 851 plakalı kamyona ‘otostop işareti’ çekerek durdurdu. Burhan T.’nin aracına binen Seda T., bir süre ilerledikten sonra parasını bozdurmak istedi, bunun üzerine de şoför cebindeki parayı çıkarttı. İşte tam o anda Seda T., yanında taşıdığı bıçağı çıkartıp, Burhan T.’yi tehdit etti.

POLİSE ÜÇ FARKLI İSİM VERDİ

Korkuya kapılan adam, yanındaki bin 150 lirayı kadına verdi. Seda T., daha sonra aracı durdurup, kendisini bir süredir otomobille takip eden Ferhat K. (31) ve A.G.’nin (17) bulunduğu arabaya binip, hızla olay yerinden kaçtı. İhbarı üzerine harekete geçen polis, zanlıları kısa sürede yakaladı. Üzerinden kimlik çıkmayan ve üç ayrı isim bildiriminde bulunup, kendisini Ceylan U. diye tanıtan Seda T.’nin yalanını parmak izi ortaya çıkarttı. Her üç şüpheli de polis merkezindeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER