banner6

Uygulamalarda ruhsatsız silahlar ve çalıntı otomobiller ele geçirildi

Adana’da yapılan şok uygulamalarda çok sayıda silah, çalıntı motosiklet, otomobil ve bisiklet ele geçirildi.

Uygulamalarda ruhsatsız silahlar ve çalıntı otomobiller ele geçirildi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da yapılan şok uygulamalarda çok sayıda silah, çalıntı motosiklet, otomobil ve bisiklet ele geçirildi.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri, 23 -29 Kasım tarihleri arasında il genelinde haftalık güvenlik ve asayişin temini açısından uygulanan tedbirler kapsamında şok uygulamalar gerçekleştirdi.

Kent genelinde yapılan uygulamalarda çok sayıda silah, çalıntı motosiklet, otomobil ve bisiklet ele geçirildi. Yapılan uygulamalarda çeşitli suçlardan aranması olan 254 kişi yakalandı. 23 ruhsatsız tabanca, 23 adet ruhsatsız tüfek, 10 adet kuru sıkı tabanca, 161 adet fişek, 54 adet kartuş ve iki adet kesici alet uygulamalarda ele geçirildi.

Ayrıca uygulamalarda çalıntı 2 adet change oto, 1 adet çalıntı oto, 11 adet çalıntı motosiklet, 3 adet çalıntı bisiklet yakalandı. Kumar oynayan ve oynatan işletmeler hakkında da yasal işlem yapıldı.

Öte yandan sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu hafta sonlarında da polisler yoğun mesai harcadı. Ekipler yollar kontrollerini sık sık gerçekleştirdi.

  Yeni tip korona virüs ile mücadele kapsamında saat 20.00'dan sabah 10.00’a kadar uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından çoğunlukla yasağa uyulduğu görüldü. Öte yandan vaka sayılarının arttığı kentte polis ekipleri de bütün kavşaklarda araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı.   Sürücü ve yolculara, ‘Neden dışarıdasınız?’ diye soran ekipler çoğunlukla ‘Hastaneye gidiyorum veya hastaneden dönüyorum’ cevabıyla karşı karşıya kaldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER