banner6

Vali Coş'a hakaret ve tehdide hapis istemi

Adana'da geçen yıl 10 Kasım Atatürk'ü anma töreninde Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'a hakaret ettikleri ve tehditte bulundukları iddia edilen iki kişiye 2 ila 4 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Vali Coş'a hakaret ve tehdide hapis istemi

 

  ADANA (İHA) -
  Geçtiğimiz yıl 10 Kasım Atatürk'ü ölüm yıl dönümünde anma törenlerinde Atatürk Parkı'nda AK Parti ve Başbakan Tayyip Erdoğan aleyhinde sloganlar atan grup, Adana Valisi Avni Coş'u yuhalayıp, "AK Partili Vali istemiyoruz" diye bağırdı. Bu sırada kalabalıktan, "Allah belanı versin" sesi duyuldu. Vali Coş da, bağıran gruptan bir kişiyi işaret edip talimat verince, polisler hamle yaptı ve arbede çıktı. Gerginliğin ardından hükümet ve Vali Coş aleyhine slogan attıkları ileri sürülen 9 kişiye, Kabahatler Kanunu'na göre 186'şar lira ceza yazıldı.
  Vali Coş'un şikayeti üzerine olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında polisin çektiği görüntülerin çözümü yapıldı. Vali Coş'a hakaret ettiği öne sürülen M. Onur K. hakkında 'hakaret ve tehdit' suçlamasıyla 4, Sezer Z. hakkında da 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle 8'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.
  Savcılık iddianamesinde, sanıkların suçlamayı kabul ettikleri belirtildi.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42