banner6

Vali Küçük düğmeye bastı

Şanlıurfa'da uyuşturucu ile etkin mücadele başlıyor

Vali Küçük düğmeye bastı

 

SEDAT ATİLLA

ŞANLIURFA

 

ŞANLIURFA’da Uyuşturucu madde kullanımının önüne geçmek amacıyla Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Başkanlığında yapılan toplantıda bir dizi önlemler alındı. Toplantıda konuşan Vali Küçük, madde kullanımının önüne geçmek için okul ve okul çevrelerine güvenlik kamerası kuracaklarını söyledi.

 

Şanlıurfa’da uçucu madde ve uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için harekete geçen Şanlıurfa Valiliği bir dizi önlem almaya başladı. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri ile STK temsilcileri katıldı. Toplantıda önceki yıllarda yapılan çalışmalar ele alındı. Madde kullanımının önüne geçmek amacıyla düzenlenen toplantıda riskli bölgeler tespit edilerek alınacak önlemler tartışıldı.

Madde kullanımının önüne geçmek için bir dizi önlemler alınacağını belirten Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, her okula bir rütbeli görevlendireceklerini söyledi. 

 

Vali Küçük, “Bu mücadeleyi toplumun her kesimi ile beraber yapacağız. Bu mücadele sadece devlet organlarının suçlularla yaptığı bir mücadele değildir. STK ve toplumunda tavır koyması ile olacak bir mücadeledir. Anne ve babalara da burada çok iş düşüyor. Çocuklarını takip etmek şüphelendikleri durumlarda ilgili mercilerle iletişime geçmek ve işbirliği yapmak bu çalışmanın, mücadelenin önemli ayaklarından bir tanesi olacaktır. bu illet bağımlı yapıcı maddelerle olan mücadele topyekün bir seferberlik, mücadeleyi ve kararlılık ve devamlılık gerektiriyor. Evrak üzerinde bazı uygulamaları yaptık, yapıyoruz, yapacağız şeklindeki sati bir çalışma değil çünkü sorun toplumun derinlerine inmiş bir sorundur. Nasıl sorun derinlerine inmişse çözümü konusunda da derinlere inilmesi gerekiyor. Okul çevreleri ile ilgili yeni bir takım tedbirler düşünüyoruz. Emniyet ile görüşme yaptık. Her okulda bir rütbeli polis tayin edeceğiz. O okul ve rütbeli polis o okullardan sorumlu olacak. Okulların çevresine kamera sistemi kurmaya başlayacağız. Riskli bölgelerde görevli sayısını artıracağız. Park ve bahçelerin aydınlatmasına önem vereceğiz. Okullarda artık veli sınıfı sistemine geçiyoruz. Veliler burada direk olarak öğretmen ve yöneticilerle bir araya gelecektir” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından toplantı basına kapalı gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2014, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER