banner6

Yasal olmayan dinlemelere Vali Coş'tan suç duyurusu

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, valilik ve çok sayıda kamu kurumunun yasal olmayan yollardan dinlendiğini belirterek, "Avukatımıza Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunma talimatı verdik, sorumluların gerekli cezayı almasını istiyoruz" dedi.

Yasal olmayan dinlemelere Vali Coş'tan suç duyurusu   ADANA (İHA) -  Vali Coş, yaptığı açıklamada, kendilerine Adana Valiliği ile bazı kamu kurumlarının resmi telefonlarının dinlendiğine dair bilgiler ulaştığını belirterek, "Bu konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Gerekli hukuki işlemlere başlayıp, avukatımıza talimat verdik. Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunması talimatını da verdik. Tabi bu hukuk dışı ve ahlak dışı bir olay. Sorumlularını takip edeceğiz, gerekli cezalara çarptırılmaları için de sonuna kadar takipçisi olacağız. Başta valilik olmak üzere birkaç kamu kurumunun resmi telefonlarının dinlenmesi olayı var. Bunlar kabul edilebilir bir husus değil. Çok şükür saklımız gizlimiz, öyle kaçınacak bir şeyimiz yok. Ama bunlar ahlaka, hukuka aykırı olan hususlar. Bu işi yapanların iyi niyetli olduğunu, suç ve suçlularla mücadele ettiğini söylemek mümkün değil. Bu tamamen hukuka ve kişilik haklarına karşı işlenmiş bir suç. Sorumluların hak ettiği cezaya çarptırılmasını takip edeceğiz" dedi.
  Vali Coş, dinlenen vatandaşlarla ilgili pek çok liste çıktığına da dikkat çekerek şunları kaydetti:
  "Ben listeden ne kadarı Adana'dan vardır yoktur bilmiyorum. Tabi biz olaya kişisel olarak buz dağının görünür yanı olarak bakıyoruz. Daha görünmeyen, açıklanmayan başka dosyalar, başka isimler daha büyük listeler var mıdır? Siz de biliyorsunuz kamuoyunda daha farklı listelerden söz ediliyor. Doğru olmasını temenni etmeyiz ama maalesef böyle hukuk dışı olaylar uygulamalar yapılmış, bunları teessüfle karşılıyoruz. Sorumluların bulunması için gerekli girişimleri takip edeceğiz."
  

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2014, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42