banner6

Zehir tacirine ‘Oscar’lık darbe

Zehir tacirine ‘Oscar’lık darbe

Metin Maracı

ADANA (İLKHABER) – Adana’da polis, durumunu şüpheli bulduğu lüks bir otomobili durdurdu. Özel eğitimli narkotik detektör köpeği ‘Oscar’ ile yapılan aramalarda arabanın ön kaputundaki motor bölümüne gizlenen, 27 ayrı paket içerisindeki tam 5 kilo 675 gram toz esrara da el konuldu. Gözaltına alınan 25 yaşındaki araç sürücüsü Suriyeli Mohamad Yousef Seffo da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KONTROL NOKTASINDA DURDURULDU
D-400 Karayolu’nda uygulama yapan Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Adana’dan Ceyhan yönüne doğru seyir halinde olan lüks bir otomobilden şüphelendi. Polis, söz konusu aracı karayolunda oluşturulan kontrol noktasında durdurup, özel eğitimli narkotik detektör köpeği ‘Oscar’ın da yardımıyla kapsamlı bir arama gerçekleştirdi.

ZULALAR ÇIKTI

Köpek, aracın ön kaputuna uyarı verince ekipler de bu alana yoğunlaştı. Söz konusu aramalarda da motor kısmında özel olarak oluşturulan zulalara saklanan, 27 paket halinde 5 kilo 675 gram toz esrar ele geçirildi. Araç sürücüsü Suriyeli Mohamad Yousef Seffo gözaltına alındı. Otomobilindeki uyuşturucudan haberi olmadığını öne süren Seffo, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42