banner6

Karalar: Öğretileri geleceğimizin teminatı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Karalar: Öğretileri geleceğimizin teminatı

 ADANA (İLKHABER)- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Karalar mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş, ilke ve inkılaplarıyla Cumhuriyeti yüceltmiş, Türk Milleti’ne hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine giden yolu bizzat inşa ettiğini söyledi.

Türk Milleti’nin elinde kalan son vatan parçası Anadolu’nun dahi işgal edilerek bir ulusun yok edilmek istenmesini içine sindiremeyen ve bütün umutların tükendiği bir anda canını hiçe sayarak, milletinden aldığı güçle harekete geçen Mustafa Kemal Atatürk, askeri dehasıyla Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı kazanmış, eşsiz liderliğiyle de çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni milletine armağan ettiğine dikkat çeken Başkan Karalar mesajını şöyle tamamladı;

“Türk Ulusu, Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmadığı sürece varlığını sürdürecek, hedef aldığı muasır medeniyetler seviyesine doğru emin adımlarla ilerleyecektir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıklarını, başardıklarını, ilke ve inkılaplarını yeni nesillere anlatmak, öğretmek ve içselleştirilmesini sağlamak Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olacaktır.

Türk Milleti, Mustafa Kemal Atatürk’le, onun fikirleriyle, mantığıyla ve yaptıklarıyla bütünleşmiştir. Türk Ulusu’nun yolu, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı ve sonsuza kadar yanacak meşaleyle aydınlanacaktır.

Ne mutlu Atatürk’ü sahiplenene… Yaptıklarına minnet duyup, onun kurduğu ülke ve onun cumhuriyeti sayesinde seçme ve seçilme hakkına sahip olanlara, özgürce yaşayanlara…

Ne mutlu “Atatürk’ün izindeyim, hepimiz Atatürk’üz” diyenlere… Onun gösterdiği yoldan gidip, gelecek için neler yapabileceği üzerine düşünenlere...

Ne mutlu “Atatürk’üm” diyene.

Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün sonsuzluğa uğurlanışının 82. yıl dönümünde kendisini, silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER