Ramazan geldi, hoş geldi…

Evet. Daha dün gibi geçtiğimiz yılın Ramazan ayını yaşamıştık. Günler adeta su akıp gitti. Derken üç aylar ve ardından sevginin, kardeşliğin, rahmetin, yardımlaşmanın, merhametin ve paylaşmanın zirve yaptığı bereketli Ramazan ayı yeniden kapımıza geldi.

Hoş geldin 11 ayın sultanı. Hoş geldin bereketin, huzurun ayı Ramazan-ı Şerif. Hoş geldin… Her ne kadar her kuşak hep; ‘Nerde o eski Ramazanlar’ diye dert yansa da, her insan Ramazan ayını kendine göre ayrı bir güzellik ile yaşar.

Zaman hep değişir. Ancak Ramazan yine aynı güzellik ve bereket ile gelir ve tüm insanlığı sarar. Dünya ayrı bir havaya bürünür, bereket her tarafa yayılır.

Akşam ezanı ile iftar beklenir, sahur ile akşam beklenir. Akşama kadar açlık değil, sabır ve nefse hakim olunur. Ramazan ayında Cennet kapıları açılır ve Cehennem kapıları kapanır.

Bir Ramazan ayı daha geldi. Yine bereketiyle, güzelliğiyle geldi. Bu ayda kızmak, küsmek, darılmak yok. Sadece paylaşmak var, dostluk var, kardeşlik var.

Ramazan, bu değerlerin her zaman olduğunu ve unutmamamız için bize hatırlatmada bulunur. Bu mübarek ayda ailenizin, dostlarınızın, arkadaşlarınızın, komşularınızın hatta tüm Müslüman kardeşlerinizi sorun, ziyaret edin. Dertlerine derman olun.

Evet! Yine o mübarek Ramazan ayındayız. Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan…

YORUM EKLE