Herkes şık olsun istiyorum

Kadın giyim üzerine marka işletmelerden birisi olan ve işletmeciliğini Fatoş Yörük’ün yaptığı Prenses Giyim yeni konsepti ile hizmete girdi. Kenan Evren Bulvarı üzerinde bulunan Prenses Giyim, sadece kadınlara yönelik giyim ürünlerine bu kez takı ve mücevherat ekledi.

Herkes şık olsun istiyorum

Herkes şık olsun istiyorum


RÖPORTAJ: MURAT YILDIRIM

“5 yıl önce başladığım bu yolculuğum her gün zorlaşarak ama bir o kadar da keyifli devam ediyor. Butiğimde değişiklik kararı almamın en büyük sebeplerinden biri de adım başı gördüğümüz butiklerden farklı olma isteğiydi. Küçük ama şık bir butik yaratarak müşterilerimin bu güzel atmosferde keyifle alışveriş yapmasını istiyorum'' diyen ve yeni sezon için hayli iddialı olduklarını söyleyen Prenses Giyim Mağazası sahibi Fatoş Yörük çalışmalarını anlattı.


Kendinizden bahseder misiniz?
"1986 Adana doğumluyum İlk-orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup evli ve 1 çocuk annesiyim".
 
Mesleğinizden bahseder misiniz?
"Son dönemde sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte insanların giyim tarzına ve kullandığı aksesuara daha fazla önem verdiğini görmekteyim. Bu aşamada ben ve benim gibi bu işi yapan meslektaşlarıma aslında çok fazla görevler düşmekte çünkü giyim insanın tarzını yansıtan, onları mutlu eden bir detaydır. Mesleğimin en güzel yanı da bu detaylara kişiye özel tasarım ürünlerim ve kombinlerimle dokunuyor olmak".

"SON TRENDLERİ SIKI TAKİP EDİYORUM"
Bir kadın olarak yaptığınız işin zorlukları var mı?
"İletişim odaklı bir mesleğim olduğu için zaman zaman zorluklar yaşıyorum. İnsanların zevklerine hitap etmek bir şeyler beğendirmek aslında hiçte kolay değil ama güncel modayı ve son trendleri sıkı takip edip bunu kadınlarla buluşturmak ve onların güler yüzle butiğimden ayrıldığını görmek bana bütün zorlukları unutturuyor ve mesleğimi aslında ne kadar sevdiğimi bir kere anlıyorum".
 
Moda ile aranız nasıl?
"Çocukluğumdan bu yana modaya ilgi duyardım. Moda dergilerini sıklıkla takip eder onlardan ilham alırdım. Kendi kombinlerimi yaratır birçok insanın ilgisini çekerdim. Modaya olan bu tutkum iş hayatımla birleşti ve şu an olmak istediğim yerdeyim".

"HİÇBİR ZAMAN  HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN
İş hayatına atılmak isteyen kadınlara mesajınız ne olurdu?
"Bir bayana en çok yakışan şey bence ekonomik özgürlüğünün olmasıdır. Bütün hemcinslerime önerim şu olabilir. Hiçbir zaman hayellerini ertelemesinler her gün yeni bir gündür. Hiçbir şey için geç kalmış sayılmazlar".
 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 15:25

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2