Adana Valiliğince başlatılan "Sevgiye Uzanan Eller" projesi kapsamında Cafer Recai Gizer İlkokulu öğrencilerinin oynadığı "Törü" adlı oyun sahnelendi. Derin düşüncelere yönlendiren oyun, büyük beğeni kazandı.

ADANA (İHA) - Adana Valiliğince başlatılan ‘Sevgiye Uzanan Eller'projesi kapsamında, tiyatro dalında eğitim alan ilköğretim öğrencileri, hazırladıklarını oyunları sergilediler. 

  İl genelindeki çeşitli ilköğretim okullarında eğitim gören öğrencileri, ‘Sevgiye Uzanan Eller'projesi kapsamında hazırladıkları tiyatro oyunlarını, Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde sergi.

  Cafer Recai Gizer İlköğretim Okulu öğrencilerinin, eğitmenleri Ozan Sargın yönetiminde sergiledikleri ‘Töre'adlı oyunu, projenin desteklenmesi ve yaygınlaşmasında büyük katkısı olan Vali Hüseyin Avni Coş’un Aylin Coş’un yanı sıra Vali Yardımcısı Halis Arslan, projeye destek veren gönüllüler, STK’ların temsilcileri okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler izledi.

  Tiyatro gösterileri ile ilgili bilgi veren Aylin Coş, proje ile kentin özellikle yoğun göç alan gecekondu bölgelerindeki ilköğretim çağında bulunan çocuk ve gençleri sanatsal faaliyetlere yöneltmeyi, estetik ve düşünsel yönden  daha sağlıklı bir hale gelmelerini sağlamayı, aralarında kaynaşma ve bütünleşmeyi arttırmayı hedefledikleri kaydetti. Coş, “Öğrencilerimizce hazırlanan tiyatro gösterilerinin sonunda, 27 Mayıs Pazartesi günü Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nca protokole yönelik hazırlanan ‘Çocuk Hakları'konulu tiyatro gösterisi çok geniş bir katılımla sahnelenecek. Bu tür etkinlikler, ‘Sevgiye Uzanan Eller'projesinin amacına ulaşmasına öncülük ederken,  projeye verilen desteğin her geçen gün artması bizleri hayli sevindiriyor. Bu konudaki duyarlılığın toplumun tüm kesimlerinde artarak sürmesini diliyoruz" dedi.

  Başarıyla sergilenen ve büyük beğeni toplayan tiyatro gösterilerinin ardından Aylin Coş ve diğer katılımcılar tarafından, öğrencilere katılım belgesi verildi.

 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2