banner6

3 bin hastaya evde bakıldı

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri Birimi bir yılda il merkezinde 3 bin hastaya sağlık hizmeti verdi.

3 bin hastaya evde bakıldı

 Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Abdülkadir Yetişkin  2009 yılından itibaren (1) doktor, (2) evde bakım teknisyeni , (1) biyolog ve (1)şoför (1) VHKİ (Veri hazırlama ve kontrol işletmeni) personeli ile Şanlıurfa il merkezindeki tüm hastalara hizmet verdiğini,  aylık ortalama 250-300, yıllık ise yaklaşık   3 bin hastaya Evde Bakım Hizmeti götürüldüğünü belirterek, şunları söyledi:

 “Evde Bakım Hizmeti, sağlık servisini halkımızın ayağına götürür. Kişiye özel bir bakım sağlar. Bakım alan aileyi bir arada tutar, İyileşmeyi hızlandırır, bakım maliyetlerini düşürür, teşhis, takip ve tedavi sonucu iyileşmeye kadar geçen süreçte kesintisiz kaliteli ve standart hizmet sağlar. Hasta ve yakınlarına bakım konusunda eğitimi de içerir. Zamanınızdan tasarruf sağlar, Yaşam kalitesini yükseltir. Hastalarımıza muayene ve tedavi planlaması, küçük, orta ve büyük pansuman hizmeti, sonda bakımı ve değişimi, tansiyon ölçümü ve takibi, kan şekeri ölçümü ve takibi, serum takma, kan alma, medikal ve ilaç  rapor ve reçeteleri yazma ve yenileme, ilaç uygulama ve tedavileri, ameliyat sonrası bakım ihtiyacı olanlar, yatalak olan ortopedi ve travmatoloji hastaları, yatalak olan kalp, damar ve hipertansiyon hastaları, hemiplejik (felçli) nöroloji hastaları, kanser hastaları, kronik diyabet, akciğer ve solunum hastaları, alzheimer, parkinson vs. bakıma ihtiyacı olan diğer hastalar, bakım ihtiyacı olan yaşlılar ve yatalak özürlüler, yara bakımı, parasentez , infüzyon, pansuman, enjeksiyon v.s. diğer kısa süreli hemşirelik hizmetlerine ihtiyaç duyanlar, laboratuvar tetkik ve test hizmetlerine ihtiyacı olan kronik hastalar evde bakım hizmeti alabiliyor. Üstelik sunulan sağlık hizmeti kesintisiz bir şekilde devam etmektedir.”

HASTALAR MEMNUN

Evde bakım hizmeti alan hastalar, evde bakım biriminin varlığından ve hizmetlerinden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler. Hasta yakınları ise evde bakım hizmetleri projesinin devam etmesini, hastalarının tedavisinden memnun olduklarını belirterek; sağlık hizmetinin kesintiye uğramadan sürebilmesi için yetkilerin gerekli önlemleri alması gerektiğini söyleyerek,” Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimine teşekkür ediyoruz.” dediler.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42