34 GENÇ DİŞ HEKİMİ YEMİN ETTİ, MESLEĞE ADIM ATTI

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk mezunlarını verdi. 15. dönemde 34 diş hekimini mezun eden ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi, bugüne kadar toplam 426 öğrenciyi mezun ederek sağlık dünyasına kazandırdı.

34 GENÇ DİŞ HEKİMİ YEMİN ETTİ, MESLEĞE ADIM ATTI

ADANA (İLKHABER) - Mezuniyet töreni saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencileri tarafından gerçekleştirilen dinletinin ardından açılış konuşmalarına geçildi. 15. Dönem birincisi Reza Soleimani’den sonra kürsüye gelen ÇÜ Mezunlar Derneği Başkanı Diş Hekimi İsmail Erdem ve Doç. Dr. M. Emre Benlidayı birer konuşma yaparak mezun öğrencileri ve ailelerini kutladılar.
Adana Diş Hekimleri Odası başkanı Hasan Yaman Diş Hekimliği mesleğinin öneminden söz etti. Mesleğe adım atan Diş Hekimlerine, odalara üye olmalarını isteyen Yaman, “Oda çalışmalarında aktif olmak mesleğinizde ilerlemenize yardımcı olacaktır” dedi.

“HAYATINIZI İNSANLIĞIN HİZMETİNE ADAYIN”
ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Toroğlu ise mezun öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında, aldıkları bu yükseköğretimin büyük sorumluluk getirdiğini belirterek, çevrelerine ve topluma yararlı olmaları konusunda uyardı. Sağlık hizmetlerinin niteliği, sunumu ve dağılımının ülkelerin refah seviyesinin en önemli göstergesi olduğunu dile getiren Prof. Dr. Toroğlu, “Çalışma hayatınızda ettiğiniz yemini asla unutmayın. Aldığınız diplomanın size kazandırdığı hak ve yetkileri kötüye kullanmayın ve hayatınızı insanlığın hizmetine adayınız.” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu konuşmasına, sağlık hizmetini kaliteli bir biçimde sunan ve nitelikli sağlık profesyonelleri yetiştiren bir üniversitenin mensubu olmaktan gurur duyduğunu vurgulayarak başladı. Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, “Siz değerli mezunlarımızın üstün özelliklere sahip birer hekim olduğunuzdan hiç kimsenin kuşkusu yok. Zira siz, Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden bu özellikleri kazanmış olarak mezun oluyorsunuz. Yeni yaşamınızda ve meslek hayatınızda başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

SON ETİK DERS YRD. DOÇ. DR. KADIOĞLU’DAN
Daha sonra, Yrd. Doç. Dr. Funda Gülay Kadıoğlu mezun olan öğrencilere son etik dersi verdi.
Konuşmaların ardından fakülte birincisi Reza Soleimani yaş kütüğüne brövesini çaktı. Fakülte birincisine başarı belgesini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, dönem ikincisi Adile Avcı’ya Fakülte Dekanı Prof. Dr. Serdar Toroğlu, dönem üçüncü Barış Kibritoğlu da Adana Diş Hekimleri Oda Başkanı Hasan Yaman verirken, diğer tüm mezunlara diş hekimliği andı belgesi fakülte hocaları tarafından takdim edildi.
ÇÜ Kongre Merkezi’nde yapılan ve Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Seyhan Tükel, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Toroğlu, Adana Diş Hekimleri Oda Başkanı Dt. Hasan Yaman, Rektör Başdanışmanı Metin Yavuz, Diş Hekimliği Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Nafiz Bozdemir’in yanı sıra öğretim elemanları, öğrenciler ve ailelerinin katıldığı tören, mezun olan 34 öğrencinin Prof. Dr. Nafiz Bozdemir öncülüğünde hep bir ağızdan Diş Hekimliği Andını okumasıyla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2