BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI

Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde çalışan personelin tamamına, akciğer grafisi, kan değerleri testi, odyometri testi, (işitme kaybı olup olmadığına yönelik test), görme testi, efor testini içeren kapsamlı genel sağlık taraması uygulandı.

BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI

 ADANA (İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı, “Belediyemiz çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde, icra ettikleri işe bağlı olarak, risk faktörlerine göre olası meslek hastalıklarından korunmaları için ve varsa hastalıklarla ilgili erken tespit gerçekleştirmek amacıyla geniş kapsamlı tahlil ve muayene yapılıyor” dedi.
Dr. Karayandı, şöyle devam etti:
“Ayrıca bu kapsamda Belediyemiz Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde doktor, iş güvenliği uzmanı, iş sağlığı ve güvenliği personeli ile kurulan, İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü birimince sağlık taramalarının yanı sıra, iş yeri risk değerlendirmeleri, belediyemiz birimleri tek tek yerinde görülerek hazırlanmaktadır. Sağlık taramaları sonucunda çalışanların daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmasını öngörüyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2