banner6

Gezici sağlık otobüsü halka sağlık saçıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü’ne bağlı gezici sağlık otobüsü hizmetlerine eski baraj yürüyüş parkurunda devam etti.

Gezici sağlık otobüsü  halka sağlık saçıyor

ADANA(İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü’ne bağlı gezici sağlık  otobüsü hizmetlerine eski baraj yürüyüş parkurunda devam etti. Uzman hemşireler ve konusunda deneyimli sağlık ekibi vatandaşların kan, şeker, tansiyon değerlerini ölçtü. Gezici sağlık otobüsü özellikle sabahları ve akşamları vatandaşların yoğun olarak sabah sporlarını ve yürüyüş yaptıkları güzergahlarda hizmetini aksatmadan sürdürüyor.

Sağlık İşleri Daire Başkanı Opr. Dr. Fatih Karayandı, hizmetin en iyi ve seri bir şekilde devam etmesi için büyük gayet sarf ettiklerini, vatandaşların memnuniyetinin kendileri için son derece önemli olduğunu ifade etti.

ileriki zamanlarda gezici sağlık otobüsünün farklı sağlık hizmetlerinde de bulunarak Adana’da yaşayan vatandaşlara “Sağlıklı sağlık hizmetlerini” götüreceklerini söyleyen Opr. Dr. Karayandı,” Özellikle sıcak günlerde tansiyon, kan şekeri ölçümlerini yapmak, hemşehrilerimize yaptıkları sporları bilinçli olarak yapmalarını sağlamak ve bilgilendirmek tek amacımızdır.”dedi.

Gezici sağlık otobüsü Baraj Yolu, Turgut Özal Bulvarı, Türkan Saylan Spor Kompleksi civarında da hizmet vereceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2014, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42